Reklamı Geç
Advert
Advert

Dünya Sağlık Örgütü'nden şok açıklama!

Kauçuktan yapılan emzik ve biberonlarda kansere neden olan MBT adlı kimyasal madde tespit edildi. Dünya Sağlık Örgütü, tüm çocukların susturulması ve uyutulması için kullanılan Emziklerin kanser yaptığını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden şok açıklama!
Dünya Sağlık Örgütü'nden şok açıklama!

Çocuklarınızda kullandığınız emzik ve biberonlar onların hayatını tehdit ediyor olabilir. Dünya Sağlık Örgütü kauçuk emzik ve biberonlarda 'MBT' denilen kanserojen bir kimyasal madde kullanıldığını açıklayarak anne babaları uyardı.

CİVA VE ARSENİK...
Alman Daily Mail gazetesinin haberine göre; araba lastiğinden geri dönüşüm yapılarak elde edilen maddede, civa ve arsenikle birlikte başka toksik kimyasallar da bulunuyor. Sadece emzik ve biberonlarda değil, çocukların oynadığı yumuşak oyuncaklarda da kanser yapan bu maddeye rastlandı. Dünya Sağlık Örgütü, MBT adlı kimyasalın aynı zamanda bulaşık eldivenleri, prezervatif, ayakkabı, hava yastıkları ve elastik bantlarda da kullanıldığı uyarısını yaptı.

ELDİVENLERDE DE VAR
Yapay çimlerde de bulunduğu belirtilen bu kimyasallar yüzünden futbolcuların hayatının tehlikede olduğu vurgulandı. Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen 8 ülkeden 24 uzmanın katıldığı buluşmada, uzun zamandır cilt alerjisine neden olduğu için suçlanan bu kimyasalın karsinojenlere yani kanser yapan maddeler listesine de eklenmesi gerektiği söylendi.

emzik dünya sağlık örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nihat Kılıç'tan o haberlere sert tepki!
Nihat Kılıç'tan o haberlere sert tepki!
Şanlıurfa sorunlarla buğuşuyor
Şanlıurfa sorunlarla buğuşuyor