Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bu şekilde daha estetik olacaklar!

Bu şekilde daha estetik olacaklar!

Haliliye Belediyesi, ilçe genelindeki park ve bahçelerdeki ağaçları yeni şekillerine bürüyerek, kentin estetiğine ve güzelliğine katkı sağlıyor.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2016 Salı 11:14
Bu şekilde daha estetik olacaklar!

Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde vatandaşların yaşam alanı olarak kullanıp, vakit geçirdiği park ve bahçelerde yürüttüğü çeşitli çalışmalarını sürdürüyor. Parklara sağlıklı yaşama destek olmak amacıyla fitness aletleri yerleştiren ekipler, çocukların da eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlamak adına eksik olan oyun gruplarını tamamlıyor. Park ve bahçelerin rutin olarak temizlik çalışmalarını da sağlayan ekipler, ağaçların da bakımlarını aksatmadan sürdürüyor.

KENT ESTETİĞİNE KATKI SAĞLANIYOR
Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı çalışanlar, kent estetiğine ve güzelliğine katkı sağlamak adına da budama çalışmalarını tamamladığı ağaçlara yeni görünüm kazandırıyor. Top, konik, piramit, spiral ve şemsiye şekiller verilerek yeni görünüm kazandırılan ağaçlar, bulunduğu bölgelerde hem dikkat çekiyor hem de farklı görünümüyle vatandaşların ilgilisini çekiyor.

AĞAÇLARA KİREÇ UYGULAMASI
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ağaçların bakım çalışmaları kapsamında kireçleme uygulamasını da devam ettiriyor. Ağaçlara güzel görünüm sağlanması, gövdelerinin çürümesinin önlenmesi ve haşerelerin zarar vermesinin önüne geçmek için yürütülen çalışma, Haliliye İlçesi’ndeki tüm park ve bahçelerde devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com