Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bu saldırı Müslüman halkımıza yapılmıştır

Bu saldırı Müslüman halkımıza yapılmıştır

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bulunan medreseye yapılan saldırı HÜDAPAR Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından telin edilerek, Sadece İslami ilimlerin öğretildiği bir medreseye yapılan saldırı asla kabul edilemez denildi.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba 11:44
Bu saldırı Müslüman halkımıza yapılmıştır


ŞANLIURFA- Geçtiğimiz hafta sonu Diyarbakır’ın Ergani İlçesinde bulunan bir medreseye silahlı saldırı yapılmıştı. Saldırıyı telin eden HÜDAPAR Şanlıurfa İl Başkanlığı bir basın açıklaması yaptı. Yazılı yapılan basın açıklamasında, “bu saldırı medreseye değil, bizatihi Müslüman halkımıza yapılmıştır. Halkın inanç ve değerlerine saygı göstermeyen bu karanlık çevreler, bu saldırı ile İslam’a ve dini değerlere olan düşmanlıklarını açıkça ortaya koymuşlardır. Sadece İslami ilimlerin öğretildiği bir medreseye yapılan saldırı asla kabul edilemez. Hiç kimse bunun izahatını yapamaz” denilerek şu ifadelere yer verildi.
“Müslümanlara olan düşmanlık konusunda bu günkü karanlık kesimin, medreselere saldırısı kabul edilemez. Herhalde İslam ve Kur’an düşmanları, medreselerin halkımızın İslam’a olan bağlılıklarında etkin rol oynadığının farkındadır ki, artık bu mübarek yerleri de hedef alıyorlar. Allah Teâlâ’nın rızasını kazanarak ebedi olarak cennette yaşamaya talip olan bu ilim talebelerini hazmedemeyen bu çetelerin saldırısı, İslam’a olan kinlerinin ne derece büyük olduğunu açıkça ortaya koyuyor” denilen açıklamanın devamında saldırıyı gerçekleştirenlerin,  “İslami dernek ve partilere yönelik gerçekleşen saldırıların sebebi, siyasi değil, İslam’a ve halkımızın değerlerine karşı olan kin ve nefretlerinden ve Bölgenin İslami değerlerine olan bağlılığını hazmetmemelerindendir. Hedef, Kur’an ve İslami değerlerimiz ise, o değerlerin asıl sahibi olan biz Müslümanlar, bu menfur saldırıların son bulması için elimizden gelen tüm çabayı ve İslami sorumluluğumuzu yerine getirmek için gerekli tepkiyi dile getirmeliyiz.
Tüm STK ve İslami toplumun önderleri olan Âlim, Şeyh ve Mollalarımızı gerekli tepkilerini ortaya koymaya davet edilen açıklamada, “Bu saldırıları kabul edilemez olduğu belirtilerek en yüksek perdeden şiddetle kınıyoruz denildi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com