Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bu Pazar Seçim Olsa

Bu Pazar Seçim Olsa

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2010 Cuma 11:50
Bu Pazar Seçim Olsa

Türkiye anayasa paketini ve olası referandumu tartışırken, 2011'in Nisan ayında yapılması planlanan genel seçimlere de artık bir yıl kaldı. Son seçim anketinde halka alternatif liderler ve yeni siyasi oluşumlar soruldu.

ANDY-AR'ın Nisan ayı araştırmasında, halka "Bu pazar seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?" sorusunun yanı sıra alternatif liderler ve yeni siyasi oluşumların şansı da soruldu.

YENİ SİYASİ LİDERE İHTİYAÇ VAR

20 ilde, 125 noktada, 4 bin 556 denek ile yüz yüze görüşme yöntemiyle gerçekleştirilen ankete göre, 2011 Milletvekili Genel Seçimlerine giderken, yarışa dahil olacak yeni oluşum ve liderlerini Türk halkı ilgiyle takip ediyor.

Araştırmayı yorumlayan ANDY-AR Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar'a göre vatandaşların yüzde 41,4'ü, Türkiye'nin yeni siyasi liderlere ihtiyacı olduğu düşüncesinde. Aksi görüş bildiren ve yeterince siyasi liderin olduğunu ifade eden vatandaşların oranı ise yüzde 33,9 oranında.

SAADET VE SARIGÜL MECLİS'E GİREBİLİR
Halkın alternatif olarak gördüğü siyasi liderlerin başında ise Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve TDH'nin Lideri Mustafa Sarıgül. Ankete göre Kurtulmuş ve Sarıgül'ün seçimlerde barajı aşıp TBMM'ye girme şansı var.

ŞENER VE CİNDORUK'UN ŞANSI YOK

Halk kurucusu olduğu AK Parti'den koparak tek başına iktidar parolasıyla Türkiye Partisi'ni kuran Abdüllatif Şener ile Demokrat Parti'nin başına geçerek yeniden aktif siyasete soyunan Hüsamettin Cindoruk'un genel seçimlerde başarılı olacağına ise çok büyük bir oranda inanmıyor.

BU PAZAR SEÇİM OLSA?
Bu Pazar milletvekili genel seçimi olması durumunda ise AK Parti birinci parti olma konumunu açık ara bir oranla korurken, Mustafa Sarıgül ise CHP ve MHP'nin ardından baraj sınırına dayanmış durumda.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Cafesiyaset.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com