Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bu öykünün tek adı var; "AZRAİL"

Bu öykünün tek adı var; "AZRAİL"

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 21:21
Bu öykünün tek adı var;

Bir defasında çalıları sırtına yüklenip köye getiriyordu. Hava hayli sıcaktı, kan-ter içinde kalmıştı. Üstelik çalılarda bulunan bazı dikenler sırtına batıyordu. Çalıları yere bıraktı. Yılların çilesinden kurtulmak istedi: "Ey ölüm nerdesin? Gel, beni bu hayattan kurtar!" diye bağırdı. Birden yanında bir zat peyda oldu, "Beni mi çağırdın? Ben Azrail'im, ne istiyorsun?" dedi. Adam işin ciddiyetini anlamıştı. Çile de çekse hayat tatlıydı.

"Şey..." dedi. "Şu yükleri kendi başıma sırtıma kaldırmakta zorlanıyorum. Ucundan tutup sırtıma yükler misin?"

O günden sonra adam, halinden hiç şikâyetçi olmadı. Ama Azrail'in bir gün tekrar geleceğini de hiç unutmadı, ömrünün kalan günlerini iyi bir şekilde değerlendirdi.

Dört büyük melek olan Cebrail, Mikail, İsrafil ve Azrail arasında görev taksimi yapıldığında Azrail (a.s.) : "Ya Rabbi," der. "En zor görev bana düştü. Bu insanlara hayat tatlı gelir. Ben onların ruhlarını kabzedeceğim. Sevenleri birbirinden ayıracağım."

Cenab-ı Hak hikmet diliyle, "Ben, seninle ölüm arasına hastalıklar, musibetler perdesini koyacağım. İtiraz okları sana gelmeyecek" der.

Gerçekten de ölüm olaylarında Azrail'i pek hatırlamayız. " Falanca kazadan gitti, filanca hastalıktan gitti" deriz.

Hastalık ve musibetler Azrail'e perde oldukları gibi, Azrail de İlahi tasarrufa bir perdedir. Hâşâ, Hz. Azrail, Allah'ın yardımcısı değildir. Keza o, canının istediği zaman can alan biri de değildir. Verilen emre göre hareket eder, bu şekilde fıtri ibadetini yapmış olur.

Doç. Dr. Şadi Eren

Kadınca.moralhaber.net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com