Reklamı Geç
Advert
Advert

Bu öpüşmenin bedeli bin 470 lira

Bu öpüşmenin bedeli bin 470 lira
Bu öpüşmenin bedeli bin 470 lira

İstanbulda çekim için sadece valilikten izin almak yetmiyor, belediyelere de ücret ödeniyor. İstiklal Caddesinde gündüz çekim yapmanın bedeli bin 470, gece tarifesi ise bin 965 lira.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin fiyat tarifesinin en pahalı kalemini köşkler oluşturuyor. Yıldız, Malta Köşkü ve Çubuklu Hıdiv Kasrı gibi sosyal tesisler için istenen rakam gündüz bin 850, gece 2 bin 425 lira...

Sabah gazetesinin haberine göre; dış mekan çekimlerinin vazgeçilmezi konumundaki park ve sahillerin ücretleri de oldukça pahalı. Bebek, Yıldız gibi önemli parklarda çekim bedeli bin 210, surlar, sahiller ve zindanlarda ise 735 lira...

Belediyenin yetki alanı dışındaki çekim alanları da el yakıyor. İstanbulun en pahalı özel mülkleri Boğazdaki tarihi yalılar. Bu yalılar, dizilere aylık 15-20 bin liraya bazen de 100 bin liraya kiralanıyor.

Beyoğlu Belediyesinde tarife saati 550 liradan başlıyor. İşin büyüklüğüne göre anlaşma yapılıyor. Sezonluk anlaşmanın fiyatı 25 bin lira. Şu anda Beyoğlu Belediyesine Ezel, Küçük Sırlar ve Kavak Yelleri dizileri ücret ödüyor.

Arnavutköy, Bebek, Ortaköy, Kuruçeşme gibi gözde semtleri sınırları içinde barındıran Beşiktaşta çekim yapmanın günlük ücreti 3 bin lira.

Emirgan, Yeniköy, Sarıyer sahilindeki çekimler için haftalık bin 100 lira ödeniyor. Sarıyerde en son Canım Ailem ile Aşk-ı Memnu çekilmişti.

Eyüp Belediyesi çekimlerden hiç bir ücret almıyor. Teleferik, Haliç Köprüsünün altı ve Ensar Konağı gibi mekanlarda ücret tarifesi uygulamıyor.

Ezel dizisinde Eyşan ve Ezelin öpüşme sahnesinin de çekildiği İstiklal Caddesinde ve Bağdat Caddesinde çekim yapmanın saatlik ücreti gündüz bin 470 lira, gece bin 965 lira.

Büyükşehir Belediyesine ait olan; Bebek Parkı, Emirgan Korusu, Beykoz Korusu, Yıldız Parkı, Maçka Parkı ve Taksim Parkında çekim yapmak için gündüz bin 210 lira, gece bin 470 lira ödeniyor.

Hidiv Kasrı, Yıldız Köşkü, Malta Köşkü, Çadır Köşkü ile Emirgan Korusundaki Beyaz, Sarı ve Pembe Köşk gibi yerler Büyükşehir Belediyesine en çok katkı sağlayan mekanlar. Buralarda gündüz çekim yapmak isteyenler bin 850 lira öderken, gece çekimleri için ise 2 bin 425 lira alınıyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi