Advert
Advert
Advert

Bu okuldaki öğrenciler gürültüden ders yapamıyorlar

Şanlıurfa'da bir okulun yanı başında bulunan brikethane sitesinde çıkan gürültüye tepki gösteren öğrenci ve velileri, yetkililerin söz konusu briket hane sitesini il dışına çıkarmasını istedi.

Bu okuldaki öğrenciler gürültüden ders yapamıyorlar
Bu okuldaki öğrenciler gürültüden ders yapamıyorlar

Haliliye ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesindeki GAP İlköğretim Okulunun yanı başında bulunan briketçiler sitesinin çıkardığı gürültü hem öğrencileri hem de velileri mağdur etmeye devam ediyor. Vali yardımcısı Cengizhan Yılmaz, öğrencilerin şikâyeti üzerine konuyla ilgileneceğini söylediği halde eğitim ve öğretimin başladığı söz konusu okulda herhangi bir gelişmenin olmadığı görüldü.

Çocuklarını okula getiren öğrenci velileri, öğrencilerin gürültüden dolayı derslerine yoğunlaşamadıklarını belirterek yetkililerin söz konusu brikethaneyi il dışına çıkarmasını istedi.

Hem öğrencilerin hem de mahalle sakinlerinin gürültüden rahatsız olduğunu söyleyen Mahmut Akcan, “Bu okulun çevresinde oturuyorum şu anda kulağa hiç hoş olmayan gürültüler geliyor. Bu gürültü esnasında bu öğrencilerin burada nasıl ders işlediğini bütün veliler ve çevre sakinleri şahittir. Belediye yetkililerin en kısa zamanda buradan kaldırılmasını rica ediyorum. Gerçekten bu büyük bir problem Urfa’mıza yakışmayan şeyler bunlar.” dedi.

Çocuğunu okula getiren öğrenci velisi YıldızToprak, ”Bu birikethanenin buradan kaldırılmasını istiyoruz tozu toprağı ayrı bir dert gürültüsü ayrı bir dert öğrenciler bir türlü derse motive olamıyorlar. Birikethanenin okulun yanından kaldırılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Okulu çevresinin toz toprak içinde kaldığını ifade eden öğrenci Serdar Kaya, “Bu firkethane öğrencilere zararlı her taraf toprak içinde. Derse konsantremizi veremiyoruz ve yetkililerden buranın derhal kaldırılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Belediye yetkililerine seslenen Fatma Dağ ise, çocukların gürültüden dolayı rahatsız olduklarını, çıkan toz dumanın her tarafı kapladığını belirterek söz konusu yerin kaldırılmasını istedi.

Hatırlanacağı üzere; 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı karne dağıtımı sırasında GAP ilköğretim Okulunda okuyan bir kız öğrenci okulun hemen yanı başındaki briket haneyi, gürültü kirliliğinden dolayı şikâyet etmiş ve Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz da konuyla ilgileneceklerini söylemişti. (Osman Gülebak- A.Hakim Bulut-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle