Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim BÜ Öğretim Üyesi Solmaz'a TÜBİTAK Teşvik Ödülü

BÜ Öğretim Üyesi Solmaz'a TÜBİTAK Teşvik Ödülü

Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Solmaz, TÜBİTAK Teşvik Ödülü aldı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 22:36
BÜ Öğretim Üyesi Solmaz'a TÜBİTAK Teşvik Ödülü

Doç. Dr. Solmaz’a ödülü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende verildi.

Bu yıl 50. si düzenlenen TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ramazan Solmaz, Türkiye’nin en prestijli bilim ödülü olarak kabul edilen ve Türkiye’de bilimin Nobeli olarak görülen TÜBİTAK ödülünü ilk defa Bingöl’e kazandırdı.

Temel Bilimler alanında bu yıl toplam 4 kişinin layık görüldüğü teşvik ödülü Doç. Dr. Solmaz’a ,   ‘Elektrokimya/malzeme/enerji alanında, korozyon, yenilenebilir enerji kaynakları ve malzeme teknolojisi konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları’ nedeniyle verildi.

Doç. Dr. Solmaz  ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende, YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç’tan aldı. Doç. Dr. Solmaz, ödül törenine Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş ve ailesi ile birlikte katıldı.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Doç. Dr. Ramazan Solmaz’ı tebrik ederek; “Üniversitemize, ilimize ve bilim dünyasına yapmış olduğu önemli katkılarından dolayı kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Yeni kurulan üniversiteler arasında bir ilk

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da İstanbul ve Ankara’da bulunan üniversitelerin ağırlığını koyduğu ödül töreninde, bu yıl Ankara ve İstanbul üniversiteleri dışında Bingöl Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, İnönü Üniversitesi ve Ege Üniversitesi akademisyenleri de ödül aldı.

2006 yılı ve sonrasında kurulan üniversiteler içerisinde ise, Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi bu ödülü ilk defa alarak son derece önemli bir başarıya imza attı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Google ve Apple'ı Peşinden Koşturan Proje: GlassOuse

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com