Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim BÜ Öğrencilerine 'Akademik ve Mesleki Gelişim' paneli

BÜ Öğrencilerine 'Akademik ve Mesleki Gelişim' paneli

Bingöl Üniversitesi Sosyoloji Kulübü tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda, Akademik ve Mesleki Gelişim Paneli düzenlendi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2015 Salı 20:44
BÜ Öğrencilerine 'Akademik ve Mesleki Gelişim' paneli

Bingöl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ve Sosyoloji Bölümü öğretim elemanları ile Sosyoloji ve Felsefe Bölümü öğrencilerinin katıldığı  panelde, mezun olduktan sonra iş olanakları, çalışma şartları ve mesleki sorunları masaya yatırıldı.

Sosyoloji bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. M. Cengiz Yıldız, Yrd. Doç. Dr. Maide Gök’ün  konuşmacı olarak katıldığı panelde, sosyoloji ve felsefe bölümü öğrencilerinin akademik-mesleki gelişimlerine yönelik konuların üzerinde durulurken, öğrencilerin öğrenim sürecinde veya ilgili bölümlerden mezun olduktan sonra iş olanakları, çalışma şartları ve mesleki sorunları ele alındı.

Yüksek lisans ve doktora, Erasmus, Farabi, Mevlana programları, aile danışmanlığı, dershanecilik, KPSS, ALES, YDS sınavları ve ÖYP ile YLSY gibi programlar hakkında bilgi verilerek, öğrencilerin bu konular hakkındaki sorularına cevap verildi.

Panel konuşmalarında, mesleki gelişimin fırsatlarına dikkat çeken öğretim elemanları, planlı ve hedefli çalışmanın, mesleğin inşasında önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, mesleki konularda çözüm önerilerinde bulundular.   (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com