Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bu Kez İş Ciddileşti

Bu Kez İş Ciddileşti

Şanlıurfa’nın kentsel dönüşümde çözülmeyen en büyük sorunlarından olan Eski Sanayi Bölgesi Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in girişimleri sonucunda çözülerek, Büyükşehir Ekipleri tarafından yıkım çalışmalarının startı verildi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 11:30
Bu Kez İş Ciddileşti

Eski Sanayi Bölgesinde yaklaşık 80 parsel üzerinde bulunan iş yerlerinden 7’sinin yıkımı tamamlanırken, mülk sahipleriyle uzlaşmalar sağlanarak, yıkımlarla bölgede çalışmalar başlatıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde 1. Etap 1. Bölüm çalışmalarını tamamlayarak, 1. Etap 2. Bölümün yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

40 bin metrekarelik alana sahip olan Eski Sanayi Bölgesindeki Esnaf ve mülk sahiplerinin duyarlı yaklaşımları neticesinde; uzlaşmaların ve kamulaştırma iş ve işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanarak, daha yaşanılabilir bir kent olma yolunda planlı çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, yeni kentleşme vizyonu çalışmaları çerçevesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına büyük önem veriyor. Öte yandan Kentsel Dönüşüm kapsamında 306 Milyon TL’ye mal olması planlanan 1. Etap’la Şanlıurfa’da örnek bir yapılaşma oluşturulacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com