Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bu kare İran'ı fena karıştırdı

Bu kare İran'ı fena karıştırdı

İsveç'in Tahran büyükelçisinin, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından kabul edilmesi sırasında bacak bacak üstüne atması İran'ı karıştırdı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 09:21
Bu kare İran'ı fena karıştırdı

İsveç’in Tahran Büyükelçisi Peter Tejler, geçtiğimiz günlerde İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad yaptığı görüşmenin fotoğrafının medyada yer alması üzerine ülkede büyük bir tartışma başladı.

Büyükelçi Tejler, görev yaptığı Tahran'da Cumhurbaşkanlığı sarayını ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından kabul edildi. Büyükelçi Tejler, kabul sırasında bacak bacak üstüne atarak konuşmaya başladı. Bu tür görüşmelerde nezaketli tavırlarıyla bilinen Ahmedinejad, bu durumdan rahatsız oldu ve daha büyük bir skandala neden olmamak için kendisi de bacak bacak üstüne attı.

Ancak kabule ilişkin fotoğrafların medyada yer alması üzerinde İran'da büyük bir tartışma başladı. İran’da saygısızlık olarak adlandırılan bu hareket büyük tepki çekti.

Tartışmaların iki ülke ilişkilerini etkileyecek boyuta ulaşması üzerine İsveç Dışişleri Bakanlığı basın sözcülüğü bir açıklama yapmak durumunda kaldı. Basın sözcülerinden Catarina Axelsson, büyükelçilerinin toplantı öncesinde konuyla ilgili uyarılmadığını söyledi.

Axelsson'un açıklamalarına göre, İran resmi makamlarınca kendilerine karşı herhangi bir eleştiri de gelmedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com