Advert
Advert
Advert

Bu kadarı da ÇILGINLIK!..

Bu kadarı da ÇILGINLIK!..
Bu kadarı da ÇILGINLIK!..

Türkiye'de sayıları hayli fazla olan güvercin severler, bir kuşu lüks otomobilden daha pahalıya almakta tereddüt etmiyor. Nilüfer Güvercin Sevenler Derneği'nin açılışında milyarlık güvercinler adeta kapışıldı. Güvercin meraklıları için düzenlenen mezatta kuş fiyatları 10-15 bin TL'lere ulaştı. Vatandaşlar tarafından merakla izlenen kuşlar yüksek fiyatlara alıcı buldu. 

Nilüfer Güvercin Sevenler Derneği Başkanı Halil Kabakçıoğlu ile kuş yetiştiricisi Beysan Taştan arasındaki pazarlık kıran kırana geçti. Dedesi şampiyon olan 'Koca Kobra' isimli Miski cinsi kuş ile 6 aylık dişisini almak isteyen Halil Kabakçıoğlu, kuşlara 20 bin TL fiyat verdi. 

Ancak Beysan Taştan'ın kabul etmemesi üzerine pazarlık iyice kızıştı. 11 aylık erkek ile 6 aylık dişi kuşu dernek olarak alıp yarışmalara sokmak isteyen Kabakçıoğlu, son olarak 30 bin TL değerindeki otomobilini teklif etti. 

2009 model aracı kabul eden Taştan, kuşlarını bırakarak otomobilin anahtarını teslim aldı.
Yetiştirdiği kuşlarda emeğinin olduğunu belirten Beysan Taştan, "Kuşlarım çok değerli. İyi kuşu yetiştirmek kolay olmuyor. Kuşu satan kaybediyor. Hayvanın aynısını yetiştirmek hiç de kolay değil. Star kuş 3 yılda bir, 5 yılda bir yetişir. Arabayı çekeceğiz evin önüne, belki hanım kullanır, belki ben kullanırım" dedi. 

Dernek Başkanı Halil Kabakçıoğlu ise, "Bu derneği bütün Bursa halkına hizmet vermek için açtık. Güvercin sevenlere hizmet vermek için kurduk. Güvercin fiyatları değişiyor. 10 TL'ye de güvercin var, lüks otomobil fiyatına da" diye konuştu.
İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir