Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Bu iddia Mahsun Kırmızıgülü kızdıracak!

Bu iddia Mahsun Kırmızıgülü kızdıracak!

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2010 Pazartesi 11:35
Bu iddia Mahsun Kırmızıgülü kızdıracak!

Mahsun Kırmızıgülün 11 yıl önce yazdığım bir hikayeydi dediği New Yorkta Beş Minare filminin senaryosunu Sinan Çetinden 60 bin dolara satın aldığı iddia edildi. Çetin Film Mahsunundur. Bana emeğimin karşılığını ödemiştir dedi.

Son yıllarda yaptığı filmlerle dikkati çeken Mahsun Kırmızıgülün 5 Kasımda vizyona girecek New Yorkta Beş Minare filminin senaryosunun kendisine ait olmadığı iddia edildi. Magazin sitesi sacitaslan.comda Son Muhabir imzasıyla yer alan yazıdan orijinal bazı pasajlar şöyle:

- Sinema dünyasına hakim olan herkes; Mahsunun filimlerinin senaryolarının başkalarına ait olduğudur. Sinema kulislerinde dolaşan sesler New Yokta Beş Minarenin senaryosunun da bir başkasına ait olduğudur. Ben de bir gazeteci olarak işin gerçeğini öğrenmeye karar verdim ve yaptığım araştırmada çıkan sonuçlara ağzım açık kaldı...

- New Yokta Beş Minare senaryosu Sinan Çetine ait. Yaklaşık 5 yıl önce Sinan Çetin bu filimi çekmek için bütün hazırlıkları yapmış ABD yola çıkacağı günlerde Mahsun Kırmızıgülün kulağına gidiyor bu senaryo. Çetin i arıyor ve senaryoyu kendisine satmasını teklif ediyor. Çetin bütün çekim hazırlıklarını yaptığı halde, tam yola çıkacağı dönemde Mahsun nasıl beceriyor bilemiyorum ama Sinan Çetini ikna ediyor. O zamanın parası altmış bin dolara senaryoyu satın alıyor.

- Sinan Çetin ile aralarında bir protokol imzalıyorlar. Protokolda imza olarak Mahsun Kırmızıgülün yerine menajeri ve yapımcı olarak görünen Murat Tokatın imzası bulunmaktadır. Hatta New Yokta Beş Minare sinema filimi senaryosunu Sinan Çetin çekseydi o zamanlarda Mustafa Sandal yine kadrodaymış.

- Hatta şu an ismini vermemi istemediği Türkiyenin çok ünlü bir erkek sanatçısına başrolde oynaması için Sinan Çetin teklifte bulunmuş.

- Çetine sordum, filmin senaryosu için Mahsun Beyin bana ait demesi sizi rahatsız etmiyor mu? Çetin, Böyle derse hatta filimin afişinde senaryo Sinan Çetin yazmazsa karşısına dikilirim. Basına da anlatırım diyor.

İddialarla ilgili olarak Sinan Çetini aradık. Çetin VATANa şu açıklamayı yaptı: Filmler yönetmenindir. Kim yazarsa yazsın bir yönetmenin kafasında ne kadar canlanmışsa o kadar film olur. Film Mahsunundur. Kendi yazmış, kendi yönetmiştir. Benim bu filme verdiğim emeğin de karşılığını ödemiştir. Helali hoş olsun. Yolu açık olsun. Jenerikte benden bahsetmek zorunda değildir.

Kırmızıgül: Hayalimi gerçekleştirmenin arifesindeyim

Mahsun Kırmızıgül geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, New Yorkta Beş Minare filminin hikayesini 11 yıl önce yazdığını söyledi. İşte o açıklama: Çok zor şartlar altında zaman zaman hayatımızı riske atarak filmler çekiyoruz. Bu film 11 yıl önce yazdığım bir hikyeydi. Ama artık bundan sonra daha rahat olacağım. Çünkü beni uzun yıllardır meşgul eden bir hayali gerçekleştirmenin arifesindeyim. Doğuma çok az kaldı. Nasıl bir film olduğunun takdirini seyirciye bırakarak, teknik şunu rahatça söyleyebilirim ki, New York ta Beş Minare, Türk sinemasında bugüne kadar çekilmiş en yüksek teknik düzeye sahip filmdir.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com