Advert
Advert
Advert

Bu Gençlerin Okul Eğitimleri Ne Oldu?

Bu Gençlerin Okul Eğitimleri Ne Oldu?
Bu Gençlerin Okul Eğitimleri Ne Oldu?


Her yıl binlerce gencimiz sırf 19 Mayıs günü bir saat gösteri yapsınlar, bazı takım oyunlarını güzel sergilesinler diye bir-iki ay boyunca okul eğitimlerini terk ediyorlar.

Bu kısır döngü her yeni yılda yeni yeni öğrencilerin eğitimde geri kalmasına neden olur. Ama bu durum  hiç kimseyi ilgilendirmez.  Stadyumları dolduran devlet büyükleri birkaç dakikalık gösterileri için ne kadar emek verildiğini ve bu uğurda geleceklerini feda ettiklerine bakmaksızın hayranlıklar bu gösterileri izlerler…

İşte yine böyle bir günde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri sabah saatlerinde Valilik önünde Atatürk Anıtına Çelenklerin konulmasıyla başladı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla son bulan çelenk koyma törenine Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Garnizon Komutanı Veli Tarakçı ile kamu kurumları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Çelenk koyma töreninin ardından kısa bir açıklama yapan Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da şehrin sorunlarını belirleyip çözüme kavuşturmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 92. yıl dönümü kutlamalarına katıldığını bildiren Bakan Çelik, “Osmanlı İmparatorluğundan sonra verilen mücadele bize bu güzel ülkeyi, güzel coğrafyayı hediye emanet eden, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün arkadaşlarına, silah arkadaşlarına bugün ve bu bayram vesilesiyle şükranlarımı arz ediyoruz. Samsun’a çıkışla başlayan ve bugünlere gelen bu yürüyüş ilelebet devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Aynı zamanda bugün gençlik günü. Türkiye’nin geleceğini gençliğe emanet eden ecdadımıza layık bir gençliği yetiştirme konusunda elden gelen gayreti esirgemeyeceğiz. Gençliğimizin de buna layık olacağı inancındayız. Bu duygularla Şanlıurfalıların ve milletimizin bayramını tebrik ederim” şeklinde konuştu.

 

Osmanlı İmparatorluğunun dağılmasından sonra verilen mücadelede bize bu güzel ülkeyi, güzel coğrafyayı hediye eden, emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün çalışma arkadaşlarına, silah arkadaşlarına bugün ve bu bayram vesilesiyle şükranlarımızı arz ediyoruz. Samsun'a çıkışla başlayan ve bugünlere gelen bu yürüyüş ilelebet devam edecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Aynı zamanda bugün gençlik günü. Türkiye'nin geleceğini gençliğe emanet eden ecdadımıza layık bir gençliği yetiştirme konusunda elden gelen gayreti esirgemeyeceğiz. Gençliğimizin de buna layık olacağı inancındayız. Bütün Şanlıurfalıların ve milletimizin 19 Mayıs bayramını tebrik ederiz. "

 

Çelenk koyma törenin ardından Vali Nuri Okutan ve beraberindekiler genel törenin yapılacağı 11 Nisan Stadyumuna geçti. Burada Vali Nuri Okutan; Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Garnizon Komutanı Veli Tarakçı halkı selamladı. İl Milli Eğitim Müdür Hanifi Şahin günün anlam ve önemine ilişkin olarak yaptığı konuşmasının ardından tribünleri dolduran vatandaşlar okulların yaptığı gösteri ve yürüyüşü izledi.

 

Gençlik Marşı, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Ata'ya Cevabı, "Türk Ulusu ve Sayın Cumhurbaşkanı" adına şeref çağrısı ve tören geçişi, 80 öğrenciden oluşan halk oyunları ekibi ile davul gösterilerinin ardından 11 Nisan Stadyumunda yapılan bayram programı sona erdi. Programın ardından Vali Nuri Okutan, törenlerin yapılmasında emeği geçen öğretmenleri kutlayıp, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bayram törenin ardından bir açıklama yapan Vali Nuri Okutan, Anadolu’nun kuruşunda 19 Mayıs tarihinin çok büyük önemi olduğuna dikkat çekerek, “Bu önem dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal’in geleceğimizi inşa edecek gençlere armağan ettiği bu günü Şanlıurfa’mızda coşkuyla kutladık. Bu vesileyle tüm gençlerin bayramını kutluyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü