Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Bu ev kendiliğinden yanıyor!...

Bu ev kendiliğinden yanıyor!...

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2010 Çarşamba 11:14
Bu ev kendiliğinden yanıyor!...

Aniden yangınlar çıkıyor, ev halkı sinir krizleri geçiriyor ve ağlıyor.

 

Şanlıurfada bir evde başlayan esrarengiz yangın, burada yaşayan Taş ailesiyle mahalle sakinlerinin paniğe kapılmasına neden oldu. `Cinler ev yakıyor` şeklinde mahalle halkının da korkuya kapılmasına neden olan yangın için ne yapacaklarını şaşıran mahalleli, Taş ailesini evlerine misafirliğe kabul etmemeyi, bazıları ise mahalleyi terk etmeyi düşünüyor.

 

Şıh Maksut Mahallesi, numara 51`de yaşayan dört çocuklu Taş ailesinin en küçük çocuğu olan altı yaşındaki Mehmet Emin, böbrek yetmezliği nedeniyle Adana`da bulunan Balcalı Hastanesinde tedavi olması gerekiyordu. Bir inşaatta bekçilik yapan baba Faruk Taş (42) aldığı maaş tedavi ve yol masraflarına yetmeyince işini bırakarak Hatay ilinin Erzin ilçesinde bulunan bir portakal bahçesinde ailece geçici mevsimlik işçi olarak göç etmeye karar verdi.

 

Portakal bahçesinde kurdukları çadırda yaşamaya başlayan Taş ailesi, Mehmet Emin`i zaman zaman Balcalı Hastanesine götürerek tedavi edilmesini sağladı. Bu arada Geçtiğimiz Ağustos ayında, Taş ailesinin kaldığı çadırda küçük yangınlar çıkmaya başladı. Yangınlar sık aralıklarla çıkmaya başlayınca, ailenin huzuru kaçtı ve can korkusu hâkim olmaya başladı. Ekim ayında başka bir kiracı ile paylaştıkları tek odalı evlerine geri döndü. Ancak yangınlar burada da devam etti. Evde giyecek ve barınacak hiçbir şeyi kalmayan aileye acıyan komşuları, evlerinin kapısını açarak geçici bir süre burada kalmalarını sağladı. Yangınlar komşularına da bulaşınca evlerine geri dönmek zorunda kalan aile, çareyi valiliğe müracaat etmekte buldu. Baba Faruk Taş ile görüşen bir vali yardımcısı, kendisine bir psikologa görünme tavsiyesinde bulundu.

Şahin Öznur / Sembol

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com