Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bu bisiklet otomobil fiyatına eşdeğer

Bu bisiklet otomobil fiyatına eşdeğer

​Gaziantep'te bir vatandaşın hobi amaçlı bindiği bisiklet, fiyatıyla dudak uçuklatıyor. 30 bin TL olan bisiklet, bir otomobilin fiyatına eşdeğer.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2015 Çarşamba 16:20
Bu bisiklet otomobil fiyatına eşdeğer

Gaziantep’te bir vatandaşın hobi amaçlı bindiği bisiklet, fiyatıyla dudak uçuklatıyor. 30 bin TL olan bisiklet, bir otomobilin satış fiyatına eşdeğer.

Yurt dışında getirttiği bisikletinin tamamen karbondan yapıldığını belirten Mevlüt Canbay, değeri bir otomobil fiyatında olan bisikletini 12 yıldır sadece hobi amaçlı kullandığını ve bisiklete binmeyi arabaya binmeye tercih ettiğini söyledi.

Bu tür bisikletlerin Türkiye’de çok az sayıda bulunduğunu belirten Canbay, “Türkiye de vergiden dolayı fiyatlar çok yüksek. Ben bu bisikleti bir arkadaşın vasıtasıyla yurt dışından getirttim. Tabi soranlar da oluyor, bu fiyata bu bisiklet alınır mı diye. Bilenler ise sormuyor,  ayrıca hoşlarına da gidiyor.” dedi.

Yaklaşık 12 senedir kullandığı bisikletini gözü gibi koruduğunu belirten Canbay, bisikletin Türkiye’deki fiyatının ise yaklaşık 10 bin dolar olduğunu söyledi.

Bu tür bisikletlerin fiyatları yüksek olduğu için satışlarının biraz zor olduğunu belirten Canbay, “Türkiye’nin şartları belli, halk asgari ücretle geçiniyor. Fiyatı yüksek olduğu için satışı biraz zor. Bu bisikletin tümü karbondan yapıldığı için fiyatı yüksektir. Karbon olmayanların fiyatı düşüyor. Bunun çift amasörü yok, olanların fiyatı da yaklaşık 40 bin TL civarındadır.” diye konuştu.

Canbay, “Bu bisiklet 8 kilo 900 gramdır. Diğer bisikletlere oranla daha hafiftir. Normal bir bisiklet metaldan yapıldığı için en az 20 kiloya denk geliyor. Bu bisikletin yapımında uçak kanatlarında ve yeni çıkan arabalarda aracı hafifletmek için kullanılan karbon fiber kullanılmıştır. Lastik haricinde her parçası karbon fiberdir.” ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com