Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem BTM ile THY arasında için işbirliği

BTM ile THY arasında için işbirliği

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'ni ziyaret eden Türk Hava Yolları Habom A.Ş. yöneticileri, uçuş hikayesinin anlatılacağı ve uçak teknolojilerinin örneklerle tanıtılacağı bir sergide BTM'ye içerik ve malzeme desteği vermeyi teklif etti.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma 16:39
BTM ile THY arasında için işbirliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve öğrencilere derslerde gördükleri teorik bilgileri uygulamalı olarak yapma imkanı sunan Bilim ve Teknoloji Merkezi, bilim meraklılarının yanında teknolojiye yatırım yapan kurum ve kuruluşların da dikkatini çekmeye başladı.

Türk Hava Yolları HABOM A.Ş. Eğitim Başkanı Caner Şentürk beraberindeki heyet ile birlikte BTM’de incelemelerde bulundu. BTM’nin teknik donanımı, deney düzenekleri ve sistemin işleyişi hakkında Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan’dan bilgiler alan HABOM yetkileri, iki kurum arasında yapılabilecek işbirliklerini de görüştü.

THY HABOM yetkilileri, uçuş hikayesinin anlatılacağı ve uçak teknolojilerinin örneklerle tanıtılacağı bir sergide BTM'ye içerik ve malzeme konusunda destek vermeyi teklif etti. THY'nin arşivinde bulunan ve bugün kullandığı birçok teknolojinin sergide örneklerle yer alması planlanıyor. THY, ayrıca öğrencilere yönelik uygulamalı ve teorik bilgilerin paylaşılacağı eğitim ve tanıtım çalışmalarına da destek verme konusuna gönüllü oldu.

THY HABOM Eğitim Başkanı Caner Şentürk, Türkiye'nin en kapsamlı bilim teknoloji merkezinde THY’nin mutlaka olması gerektiğini belirterek, böyle bir merkezi Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Kültür A.Ş Genel Müdürü Rıfat Bakan'ı kutladı. (Zeki Aras – İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com