Advert
Advert
Advert

Branş Öğretmeni Meslek Lisesine Müdür Olabilir

Branş Öğretmeni Meslek Lisesine Müdür Olabilir
Branş Öğretmeni Meslek Lisesine Müdür Olabilir

Mesleki ve teknik okullara müdürlük müracaatında “atanmak istenilen eğitim kurumuna atölye, laboratuvar ya da meslek dersleri öğretmeni olanlar ”başvurabilir diye Beden Eğitimi Branşında olan üyemizin atanma talebinin reddedilmesine Antalya 3. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Eğitim Bir Sen Hukuk Bürosunun açtığı davada çıkan yürütmeyi durdurma kararı uygulanmak üzere ilgili idareye gönderildi.

Antalya ili, Serik İlçesi İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde müdür olarak görev yaparken Antalya İli, Muratpaşa Tez-Tur Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ne kurucu müdür olarak görevlendirilen Beden Eğitimi branşındaki Okul Müdürü Üyemiz Mithat SUAKAR, kurucu müdür olarak görev yaptığı okula müdür atanmak için 27.05.2010 tarihinde Mebbis modülü üzerinden başvurmak istediğinde “mesleki ve teknik okul müdürlüklerine atanabilmek için atölye, laboratuvar  ya da meslek dersleri öğretmeni olmak” şartını taşımadığından dolayı başvurusunun ret edilmesi üzerine Antalya 3, İdare Mahkemesine açılan davada  mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 

Antalya 3. İdare Mahkemesi 2010/649 Esas No’lu Yürütmeyi Durdurma Kararında şöyle denildi:

 

 “Antalya İli, Serik İlçesi İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde müdür olarak görev yaparken Antalya İli, Muratpaşa Tez-Tur Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ne kurucu müdür olarak görevlendirilen ve halen bu okulda görevlendirme yoluyla müdürlük yapan davacının,  Muratpaşa Tez-Tur Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ne Müdür olarak atanma isteminin mesleki ve teknik okul müdürlüklerine atanabilmek için gerekli şartı taşımadığından bahisle reddine ilişkin Mebbis modülü üzerinden 27.05.2010 tarihinde tesis edilen işlemde hukuka uyarlık bulunmamaktadır.

Açıklanan nedenlerle; hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin; uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden 2577 Sayılı Kanunun 27. Maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütmesinin durdurulmasına, kararın tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde Antalya Bölge İdare Mahkemesine itiraz yolu açık olmak üzere oy birliği ile karar verildi” denilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü