Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim BOZOVA'YA EĞİTİM ÜSSÜ KURULUYOR

BOZOVA'YA EĞİTİM ÜSSÜ KURULUYOR

Şanlıurfa Bozova İlçesinde bir eğitim üssü kurmak için Bozova Kaymakamı Hidayet SARI Harran üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN ile birlikte daha önce Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak kullanılan Bozova Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2015 Perşembe 12:43
BOZOVA'YA EĞİTİM ÜSSÜ KURULUYOR


Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 121 dönümlük arazisi üzerine fakülte, çok sayıda nitelikli yüksekokul, öğrenci yurtları ve cami yapılmasının planlandığı proje ile birlikte buranın bir eğitim üssü olmasını hedefleyen Kaymakam Hidayet Sarı, Harran Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ramazan Taşaltın ile gerekli ön görüşmeleri yaptı. Kampüs alanını çok beğenen Rektör Taşaltın konuyu üniversite senatosuna taşıma sözü verdi.
"Şehirlerin kalkınmasında eğitimin önemli bir yeri olduğunu ifade eden kaymakamımız, bir bölgenin kalınması için eğitimin, özellikle de yüksek öğrenim düzeyinde yapılan eğitimin çok büyük bir katkısı vardır. Bu nedenle ilçemize en az bir fakülte ve nitelikli yeni meslek yüksek okulları bölümlerinin açılması için her kesimden desteğe ihtiyacımız var." dedi.

YORUMLAR
  • yorum2015-12-18 08:58:00Hüseyin

    Rektörümüz Ramazan Taşaltın hocamız Üniversiteye bir hareketlenme getirdi Umarım Urfa eğitimde üst sıralara tırmanabilir

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com