Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bozova Kaymakamlığı Urfa fıstığını tanıtacak!

Bozova Kaymakamlığı Urfa fıstığını tanıtacak!

Şanlıurfa Bozova Kaymakamlığı Bozova'nın tanıtımı ve ilçede zirai alanda üretimi en çok yapılan Urfa Fıstığının tanıtımını amaçlayan bir ambalaj çalışması yaptı.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2016 Salı 11:26
Bozova Kaymakamlığı Urfa fıstığını tanıtacak!

Amaçlarının Şanlıurf'da üretilen ve "Antep Fıstığı" olarak isimlendirilen algıyı kırmak olduğunu söyleyen  Bozova Kaymakamı Hidayet Sarı; "Büyük bölümü Şanlıurfa'da üretilmesine rağmen, fıstığın daha çok Gaziantep'te işlenmesi ve piyasaya sunulması nedeniyle kamuoyunda daha çok Antep Fıstığı olarak bilinmektedir. Kaymakamlığımız gerek bu algıyı yıkıp Urfa Fıstığı markasını tanıtmak için gerekse de Bozova ilçemizin tarihi ve turistik tanıtımını yapmak için ambalaj çalışması yaptı. Bu ambalajlar Türkiye çapında yapılan ziyaretlerde çeşitli kamu kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve kaymakamlığımıza ziyarete gelen misafirlerimize hediye edilerek Bozova ve Urfa Fıstığı'nın tanıtımı yapılmak amacıyla hazırlanmıştır. Ambalajların hazırlanmasında Bozova Ziraat Odası'ndan sponsorluk desteği alınmıştır." dedi.

Öte yandan edinilen bilgiye göre ambalajlar kaymakamlığın Türkiye çapında yaptığı ziyaretlerde çeşitli kamu kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve kaymakamlığı ziyarete gelen misafirlere hediye ediliyor.

www.balikligol.com 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com