Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bozova Kaymakamlığı logoso belirlendi

Bozova Kaymakamlığı logoso belirlendi

Bozova Kaymakamlığı tarafından başlatılan Bozova Kaymakamlığı Kurumsal Logo Çalışması Yarışması'nda mutlu sona ulaşıldı.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2016 Cuma 21:00
Bozova Kaymakamlığı logoso belirlendi


İnternet üzerinden yapılan yarışmaya 21 tasarımcı toplam 53 eserle katıldı. Yaklaşık 15 gün süren yarışma sonunda Şah-Mat kullanıcı adıyla katılan Hasan ERSÖZ isimli tasarımcının hazırladığı logo birinci oldu.

Bozova Kaymakamlığı için hazırlanan logoda bağımsızlığımızın sembolü olan hilal ve yıldız kullanıldı. Hilal üzerine estetik bir şekilde yerleştirilen Urfa Fıstığı ise, Bozo-va’nın Türkiye’deki fıstık üretiminde söz sahibi olduğunu göstermek amacıyla kullanıldı.

Logo içerisinde yer alan su görseli Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük barajı olan Atatürk Barajı'nı ve oluşturduğu baraj gölünü ifade ediyor. Su üzerindeki gizli ayrıntıda, Bozova’nın önemli geçim kaynağı olan pamuk yer alırken pamuğun iç kısmında yer alan taç yapraklar ise balık şeklinde betimlendi. Burada yer alan balıklar; hem Bozova baraj gölünde gerçekleştirilen balıkçılık faaliyetini hem de Şanlıurfa’da yer alan Balıklı Gölü simgelediğinden, Peygamberler Şehri Şanlıurfa’nın maneviyatını sembolize ediyor. Logo üzerinde kullanılan iki renkten; altın rengi Bozova’nın Şanlıurfa’nın parlayan yıldızı haline geldiğini ifade ederken, turkuaz rengi ise milli değerleri ifade ediyor.' Denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com