Advert
Advert
Advert

Bozova su sporları merkezi oluyor

Dünyanın en büyük barajlarından biri olan Atatürk barajının bulunduğu Bozova ilçesinde Atatürk baraj gölünde yapılan su sporlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bozova su sporları merkezi oluyor
Bozova su sporları merkezi oluyor

Bozova Kaymakamlığı'nca su sporlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar çerçevesinde bir toplantı gerçekleştirildi. Kaymakam Hidayet Sarı başkanlığında yapılan toplantıya; kürek, yüzme, kano ve su topu federasyonlarının il temsilcileri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

Kaymakamlık makam odasında yapılan toplantıda ilçede gerçekleştirilebilecek sporlar,  Bozova'nın spor altyapısı, Atatürk baraj gölünde yapılabilecek su sporları, bu sporların yapılabilmesi için gerekli altyapı çalışmaları ve çevresel faktörler değerlendirildi.
İlçenin tanıtımı için su sporları etkinliklerinin düzenlenmesine büyük önem veren kaymakam Hidayet Sarı bu alanda yapılması gereken gerekli altyapı çalışmalarının Bozova Kaymakamlığınca gerek GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'ndan alınan desteklerle, gerekse de Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın vereceği desteklerle yapılacağını dile getirdi.

BOZOVA'DA SU SPORLARI BRANŞLARINDA TÜRKİYE VE DÜNYA ŞAMPİYONLARI DÜZENLENEBİLECEK

Atatürk Baraj gölünün su sporları için çok uygun olduğunu dile getiren yetkililer, burada yelkenli sporu, dragon tekne yarışları, kano yarışları, maraton yarışlar, kürek, rüzgar sörfü, paraşütlü sörf, serbest dalış, yüzme, su topu gibi birçok su sporunun gerçekleştirilebileceğini belirttiler.

Gerekli altyapı çalışmaların yapılması ve önümüzdeki yıllarda daha da geliştirilmesi durumda, Bozova’da Türkiye Şampiyonalarının yanı sıra Dünya Şampiyonları da düzenlenebilecek.

Bozova su sporları geliştirme kürek yüzme kano su topu Kaymakam Hidayet Sarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu