Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bozova hastanesi için imzalar atıldı

Bozova hastanesi için imzalar atıldı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Bozova’da yaptırılacak olan 75 Yataklı hastanenin yerini hibe eden Yıldırım Ailesi’yle Valilik makamında protokol imzaladı.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2013 Salı 12:49
Bozova hastanesi için imzalar atıldı

Atılan imzaların ardından bir açıklama yapan Vali Celalettin Güvenç, Yıldırım ailesine teşekkür ederek, “Bozova’daki sağlık hizmetlerimizde yeni bir tesise, yeni bir hastaneye ihtiyacımız vardı. Yıldırım Ailesi Bozova’nın en güzel yerinde, Adıyaman yolu üzerinde kendi mülklerini babalarının hayrına ve hatırasına bizlere bağışladılar. Bundan sonra bize düşen ise bir an önce buranın yatırım programına alınarak hastanenin yapılmasını sağlamaktır”.

 

Vali Güvenç konuşmasının sonunda Yıldırım ailesine, Bozova Kaymakamı ve Bozova Belediye Başkanına teşekkür ederek yapılan bağışın Bozova’ya hayırlı olmasını diledi.

 

Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, ilçelerinde yapılması planlanan hastane için yer sıkıntısı olduğunu ve bunu hayırsever vatandaşların bağışı ile aştıklarını belirterek, “Sayın Bakanımız Faruk Çelik, milletvekillerimiz ve sayın valimizin katkılarıyla Bozova’ya Devlet Hastane’sinin yapılması için karar alınmıştı ancak, devlet hastanesinin yapımı için yer lazımdı. Bozova’da hayırsever vatandaşlarımız, arazi sahipleri Yıldırım Ailesi, yaklaşık 16 dönümlük bir yeri hastane yapımı için sağlık bakanlığına bağışladılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Buraya hastane yapılıyor. Bu büyük bir hizmettir. Bu hizmet sağlık içindir” dedi.

 

16 dönümlük araziyi Bozova’da yapılması planlanan devlet hastanesinin yerini hibe eden ve protokol imza törenine katılan Yıldırım Ailesi ise yapılacak olan hastanenin Bozova halkına hayırlı olmasını diledi.

 

İmza törenine Vali Celalettin Güvenç, Bozova Kaymakamı Recep Öztürk, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Sağlık İl Müdürü Erdoğan Duran ve Yıldırım Ailesi üyeleri Ahmet Yıldırım, Enver Yıldırım ve Mehmet Yıldırım katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com