Advert
Advert
Advert

Bozova 4 kilometrelik Saluc yolu 4 yıldır yapılamıyor

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Saluc Kırsal Mahallesi’nde yetkililer tarafından söz verilmesine rağmen 4 yıldır yol yapılmadı.

Bozova 4 kilometrelik Saluc yolu 4 yıldır yapılamıyor
Bozova 4 kilometrelik Saluc yolu 4 yıldır yapılamıyor admin

(ŞANLIURFA-RHA) Saluc Kırsal Mahallesi’nde 4 kilometrelik yolun 4 yılda yapılmaması mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Saluc Kırsal Mahallesi’nde yetkililer tarafından söz verilmesine rağmen 4 yıldır yol yapılmadı. Kışın çamurdan yazın da toz topraktan geçilmeyen yol, mahallelilerin tepkisine neden oldu. Çevredeki kırsal mahallelere göre en işlek olan yolun bozuk olması, araçlara zarar vermesinin yanında mahalle sakinlerinin de tozdan dolayı pencerelerini açamamalarına neden oluyor. Bir tarafının Şanlıurfa-Adıyaman Karayoluna bağlanmasından dolayı işlek olan yolun yapılmamasına tepki gösteren mahalleliler adına konuşan Habip Kara, “Köy yolu karayoluna bağlandığından sürekli işlek bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Yaylak Mahallesi’nde haftada bir defa hayvan pazarı olduğundan dolayı o günlerde yol yoğun bir şekilde kullanılıyor. Yol köyün içinden gittiğinden toz ve toprağa maruz kalıyoruz. Bu nedenle evin içinde ve terasında uyuyamıyoruz.” dedi.

‘2 DAKİKALIK YOLU 20 DAKİKADA GİDİYORUZ’

Araçların geçişi sırasında toz dumanın ortalığı kapladığını öne süren Kara, “Sabah kalktığımızda her tarafımız toz içerisinde kalıyor. Ne arabalarımızın ön düzeni kaldı ne de tekerlek kaldı. Yolun düzgün olması halinde 2 dakikada gidilen mesafeyi biz şu anda 20 dakikada ancak gidebiliyoruz. Ayrıca çıkan tozdan dolayı çevredeki ekinlerde de verim düşüyor.” diye konuştu.

‘2013 YILINDA İHALE YAPILDI HALEN YOLA DOKUNULMADI’

“Her seferinde söylememize rağmen bir türlü yolu yapmadılar.” diyen Habip Kara, “Yetkililer geldiğinde yolumuzun yapılacağını söylediler ancak 4 yıl oldu halen yapılmadı. 2013 yılında yolun yapılması için ihale yapıldı ama çevre köylerde çalışma yapılırken bu yola dokunulmadı.” şeklinde konuştu.

Saluc köyü Saluc bozova haberleri bozova haber bozova
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle