Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bozkurt ve Bicil ailesi barıştı

Bozkurt ve Bicil ailesi barıştı

14 yıl önce Akçakale’ye bağlı Gecittepe (Girbel) köyünde Davudi Aşiretine mensup Bozkurt ailesi ile Bicil ailesi arasında çıkan köy kavgasında 1 kişi hayatını kaybetmişti.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2012 Pazartesi 18:21
Bozkurt ve Bicil ailesi barıştı

14 yıldan buyana iki aile arasında devam eden kan davası aşiret reisleri ve kanaat önderlerinin araya girmesi ile kan davası barışla sonuçlandı.

Barış törenine 3 günden buyana hazırlık yapan Bicil ailesi yörenin simgesi haline gelen Turgut Özal mahallesine 2 büyük çadır kurdu.

Düzenlenen barış törenine Akçakale belediye başkanı Abdulhakim Ayhan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Kartal, eski belediye başkanı Ahmet Akay, bölgenin kanaat önderlerinden Yasin Ardan, Davudi Aşiret temsilcisi Fevzi Gök aşiret reisleri ve 3 bin kişiye yakın vatandaş katıldı.

Barış töreninde bozkurt ailesi adına açıklama yapan Mehmet Bozkurt;”14 yıldan buyana devam eden kan davasının kimseye yarar getiremiyecegini Erdemli olmak doğru olanı yapmak barışmaktır. Barışıp biraya gelmektir. Büyüklük ise af etmektir” dedi

Bicil ailesi adına açıklama yapan İsmail Bicil ise; “Ani kızgınlıklar istenmeyen olaylar doğurur. Umudumuz ve beklentimiz bu tip olayların bir daha yaşanmaması ve mevcut kan davalarının da sona ermesidir. Bu barışın sağlanmasında çalışan emek sarf eden katılan herkese teşekkür ederim dedi.

Barışa katılan yaklaşık 3 bin kişiye Pilav Üstü et ve kuru fasulye ikram edildi.

Coşkun Atan / Kanalurfa

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com