Advert
Advert
Advert

Böyle defile görmediniz!

Viranşehir’de Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ve Viranşehir ADEM ortaklaşa düzenlemiş olduğu yöresel kıyafetler defilesi sergilendi.

Böyle defile görmediniz!
Böyle defile görmediniz!İlçenin Mardin yolu üzerinde bulunan bir düğün salonunda düzenlenen "Yöresel Kıyafetler Defilesine" Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer’in eşi Pınar Citer Hanımefendi, İlçe Tabur Komutanın eşi Sevgi Değer, İlçe Malmüdürü Filiz Çaltekin, kadın kültür merkezi sorumluları ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Viranşehir Kaymakamlığına bağlı kadın kültür merkezinde eğitim görev kursiyerlerin hazırlamış olduğu yöresel kıyafetler davetliler tarafından büyük beğeni gördü.

Viranşehir’de kadın kültür merkezlerinde birçok alanda kurs açarak kadınlara istihdam sağlandığını ifade eden Pınar Citer hanımefendi, defilede emeği geçenlere teşekkür etti.

Defilede davetlilerin beğenisine sunulan kıyafetler juri üyeleri tarafından beğenilerek ödüllendirildi.

Defilede 1. olan kursiyere Pınar Citer Hanımefendi, 2.'ye İlçe Tabur komutanının eşi Sevgi Değer Hanım, 3.'ye ise Malmüdürü Filiz Çaltekin Hanım tarafından ödül verildi.

Program sonunda bir açıklama yapan Pınar Citer Hanımefendi şunları kaydetti: "Düzenlenen bu programla hem Viranşehirli kadınlarla dayanışmak hem de kadın merkezlerinde el emeği ürünleri sergileyerek hanımların beğenisine sunmak istedik. Kadın merkezlerimiz kadınların sosyalleştiği ve meslek öğrendiği yerlerdir. Buraların desteklenmesi halinde yüzlerce kardeşimiz hem maddi hem de manevi olarak buradan faydalanacağına inanıyorum. Bu amaçla kadın merkezlerince hazırlanan yöresel kıyafetleri tanıttık. İnşallah kardeşlerimizle dayanışma içerisinde olarak kadın merkezlerini daha aktif hale getireceğiz. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmanın ardından davetlilere çeşitli ikramlar verildikten sonra Pınar Citer Hanımefendi ve beraberindekiler programda halay çekerek eğlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret