Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Böyle defile görmediniz!

Böyle defile görmediniz!

Viranşehir’de Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ve Viranşehir ADEM ortaklaşa düzenlemiş olduğu yöresel kıyafetler defilesi sergilendi.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2015 Perşembe 08:42
Böyle defile görmediniz!İlçenin Mardin yolu üzerinde bulunan bir düğün salonunda düzenlenen "Yöresel Kıyafetler Defilesine" Kaymakamımız Sayın Dr Huzeyfe Citer’in eşi Pınar Citer Hanımefendi, İlçe Tabur Komutanın eşi Sevgi Değer, İlçe Malmüdürü Filiz Çaltekin, kadın kültür merkezi sorumluları ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Viranşehir Kaymakamlığına bağlı kadın kültür merkezinde eğitim görev kursiyerlerin hazırlamış olduğu yöresel kıyafetler davetliler tarafından büyük beğeni gördü.

Viranşehir’de kadın kültür merkezlerinde birçok alanda kurs açarak kadınlara istihdam sağlandığını ifade eden Pınar Citer hanımefendi, defilede emeği geçenlere teşekkür etti.

Defilede davetlilerin beğenisine sunulan kıyafetler juri üyeleri tarafından beğenilerek ödüllendirildi.

Defilede 1. olan kursiyere Pınar Citer Hanımefendi, 2.'ye İlçe Tabur komutanının eşi Sevgi Değer Hanım, 3.'ye ise Malmüdürü Filiz Çaltekin Hanım tarafından ödül verildi.

Program sonunda bir açıklama yapan Pınar Citer Hanımefendi şunları kaydetti: "Düzenlenen bu programla hem Viranşehirli kadınlarla dayanışmak hem de kadın merkezlerinde el emeği ürünleri sergileyerek hanımların beğenisine sunmak istedik. Kadın merkezlerimiz kadınların sosyalleştiği ve meslek öğrendiği yerlerdir. Buraların desteklenmesi halinde yüzlerce kardeşimiz hem maddi hem de manevi olarak buradan faydalanacağına inanıyorum. Bu amaçla kadın merkezlerince hazırlanan yöresel kıyafetleri tanıttık. İnşallah kardeşlerimizle dayanışma içerisinde olarak kadın merkezlerini daha aktif hale getireceğiz. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmanın ardından davetlilere çeşitli ikramlar verildikten sonra Pınar Citer Hanımefendi ve beraberindekiler programda halay çekerek eğlendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com