Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim 'Boykot çağrısı yapanlar bile çocuklarını okula gönderdi'

'Boykot çağrısı yapanlar bile çocuklarını okula gönderdi'

Okulların bir haftalık boykot edilme çağrısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Memur-Sen Van temsilcisi Hikmet Bilgin, boykot çağrısı yapanların bile çocuklarını okula gönderdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2015 Çarşamba 18:07
'Boykot çağrısı yapanlar bile çocuklarını okula gönderdi'

PKK’nin okulların bir haftalık boykot edilmesi çağrısı Van’da karşılık bulmadı. Konuyla ilgili olarak İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) konuşan Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Van Temsilcisi Hikmet Bilgin, boykot çağrısı yapanların dahi çocuklarını okullara gönderdiklerini belirtti.

PKK’nin her sene boykot kararı aldığını, fakat hiçbir zaman rağbet görmediğini ifade eden Başkan Bilgin, “Olaylar okulların bir hafta ertelemesine sebep oldu. Bununla birlikte HDP/PKK bir haftalığına boykot kararı aldı. Bu boykot kararı her yıl karşılaştığımız bir durumdur. PKK ve uzantıları her yıl okulların ilk haftasında boykot çağrısı yapıyor. Bu noktada bugüne kadar halk pirim vermedi. Çünkü şunun çok iyi algılanması lazım; Van’da okullara bakıldığında öğretmen ve öğrencilerin yüzde 80’inden fazlası okulun ilk günü olmasına rağmen okula gitti. İşte bu boykota uyulmadığının en büyük kanıtıdır.” diye konuştu.

“Boykot çağrısı yapanlar boykota uymadı”

Boykot çağrısı yapanların çocuklarını erkenden okula gönderdiklerini söyleyen Bilgin, “Boykot çağrısında bulunanların kendilerine göre sebepleri olacaktır. Fakat şu çok iyi algılanmalı ki boykot çağrısı yapanların çocukları o gün okula gitti mi ve yahut o gün kendi çocuklarını okula gönderdiler mi? Boykot çağrısı yapanlar hakikaten boykot kararında samimiler mi? İşte bu konuyu çok iyi algılamak lazım. Gördüklerimize göre bu konuda samimi değiller. Boykot çağrısı yapanlar sabah saatlerinde kendi çocuklarını temiz bir şekilde kıyafetlerini giydirip okula gönderdiklerini biliyoruz. Boykot çağrısı yapanların çocukları acaba ücra köşelerdeki ve ya köydeki okullarda mı okuyor? Hayır, onların çocukları en güzel okullarda ve ya o ildeki en kaliteli okulda okuyor.  Gerçekten bunu çok iyi sorgulamak gerekiyor. Sorguladığımız zaman da şunu görüyoruz; Boykot yapanların çocukları dahi boykota oymamıştır. Hatta kendileri de boykota uymamıştır.” şeklinde konuştu.

“Silahlı polisler okul önlerinde durmamalı”

Silahlı polislerin okul önlerinde durmasının da doğru olmadığını aktaran Hikmet Bilgin, “Memur-Sen olarak hiçbir okulun önünde silahlı üniformalı bir polisin durmasını istemiyoruz. Çünkü ilim yuvasına giden çocuk karşısında silahlı polisi gördüğünde ister istemez, ‘Ne oluyor?’ sorusunu soracaktır. Bu da çocukların üzerinde olumsuz etkiler oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

Okulların güvenliğinin veli-okul yönetimi arasında sağlanması gerektiğini de ifade eden Bilgin, “Çocukların güvenliğini sağlayalım derken çocuklar üzerinde psikolojik anlamda olumsuz etki bırakacak durumlardan kaçınılması gerekir.” dedi. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com