Advert
Advert
Advert

Boş meydanda miting!

Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mehdi Sarıkaya'nın seçim mitingine tek bir kişi bile katılmayınca boş meydanda miting yapmak zorunda kaldı.

Boş meydanda miting!
Boş meydanda miting!

Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mehdi Sarıkaya, Karayolları Parkı Miting alanında seçim mitingi düzenledi. Vekil Adayı Sarıkaya’nın saat: 15.00’de düzenlediği miting alanında sadece birkaç gazeteci ve 15 polis vardı.  

Gazetecilere konuşan bağımsız aday Sarıkaya, seçim çalışmalarına devam edeceğini ve seçileceğine inandığını söyledi. Şuan yüzlerce ve hatta binlerce kişinin gönlü bu meydanda olduğunu, fakat kendilerinin burada olmadığını kaydeden Sarıkaya, yakınlarını davet etmediğini iddia etti.

Mitinge davet ettiği herkesin geleceğini kendisine söylediğini, ancak hiçbirinin gelmediğini ifade eden Sarıkaya, toplumun sindirildiğini ileri sürdü. Sarıkaya, “10 gün önce seçim çalışmalarına başladığında herkes bana ters bakıyordu, fakat şuan herkes bana el sallıyor. Dün gezdiğim mahallede herkes bana çay, kahve ve pasta verdi. Gizli bir sel vardır ve bu oya dönüşecektir.” dedi.

Birçok siyasi partinin ve bağımsız adayın seçim mitingini takip eden 20 yıllık gazeteci A. Kadir Üründü, “Miting saati 15.00 olduğunu bize söylemişti ve saat: 15.00’te miting alanına geldik, fakat hiç kimse yoktu. Sadece polisler vardı, biz gazeteciler vardı, aday vardı ama halk yoktu. Sevgili Mardin halkı dedi fakat Mardin halkı yoktu, polis arkadaşlar dedi. İlk defa Mardin’de böyle bir durum yaşanıyor.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır