Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Borsa'dan işsizliği azaltma çalışması

Borsa'dan işsizliği azaltma çalışması

2013 yılı mali destek çağrısına çıkan Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa Ticaret Borsası üyelerine yönelik toplantı düzenledi.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 14:18
Borsa'dan işsizliği azaltma çalışması

15 Ekim 2012 tarihi itibariyle 3 ayrı mali destek programı çağrısına çıkan Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa Ticaret Borsası üyelerine yönelik düzenlediği toplantıda; 2013 yılı “Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı” , “Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı” , Turizm Altyapısı Mali Destek Programı” hakkında bilgi verdi.

Hibe desteklerinin ve yatırım teşvik sisteminin yatırımcılara sunduğu yeni fırsatlarının işlendiği toplantıda Karacadağ Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim’inden Uzman M. Fatih Eslemez,  Ekonomik Gelişme ve Mali Destek Programı’nı anlattı. Program çerçevesinde Diyarbakır ve Şanlıurfa Bölgesinde imalat sanayi ve turizm sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük işletmelerin kurumsallaşma çalışmalarının desteklenerek fiziki ve beşeri altyapılarının geliştirilmesi suretiyle ölçeklerinin büyütülmesinin hedeflediklerini ifade eden Eslemez; Bu Projenin amacı; işletmelerin finansal kaynaklara erişimlerinin artırılması, planlama ve pazarlama konularındaki kapasitelerinin geliştirilmesi, yüksek katma değerli mal üretim kapasitelerinin artırılması, yenilikçilik ve Ar-Ge faaliyetlerinin desteklenmesi, ihracata yönlendirilmesi veya mevcut ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi, kendi işini kurabilecek özelliklere sahip ve kendilerinde var olan girişimcilik özelliklerini ortaya çıkarmaya istekli girişimcilerin desteklenerek yeni iş alanları ve istihdam olanakları yaratılması, böylece işsizlik ve yoksulluğun azaltılmasıdır.” dedi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Üyelerinin projenin nihai hedefini sorması üzerine Eslemez; asıl amacın üretim yoluyla istihdamı sağlamak olduğunu vurguladı.

Eslemez, Proje bedelinin 13 bin TL olması gerektiğini, asgari desteğin 40 bin TL azami desteklenenin ise 400 bin TL olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Merkez Toplantı Salonun’da gerçekleşen bilgilendirme toplantısının ardından bir konuşma yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı M. Emin Aydın, toplantıdan istifade ettiklerini belirterek, bu tür toplantıların yatırımcılar için önem arz ettiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com