Advert
Advert
Advert

Borcu Olan Abonenin Elektrikleri Kesiliyor

Dicle EPSAŞ (Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi), Şanlıurfa’da yapılan tüm uyarılara rağmen borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerini kesti.

Borcu Olan Abonenin Elektrikleri Kesiliyor
Borcu Olan Abonenin Elektrikleri Kesiliyor

100 ABONENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Dicle EPSAŞ, kullandıkları elektrikten doğan borçlarını yasal süre içerisinde ödemeyen abonelerini mevzuat gereği uyardı. Bir çok kez gerçekleştirilen bu uyarıları dikkate almayan ve elektrik borcunu ödemeyen aboneler, bu tutumlarını sürdürünce enerjilerinin kesilmesi gündeme geldi. Bunun üzerine oluşturulan 20 kişilik bir ekip,merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan Süleymaniye ve Hekimdedemahallerinde bu yönde bir çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucund,a borcunu ödemeyen ve yapılan uyarıları dikkate almayan 100 abonenin elektriği kesildi.

ELEKTRİK, SON ÇARE OLARAK KESİLİYOR
Dicle EDAŞ yetkilileri, borçlarını ödemeleri konusunda yapılan uyarıların dikkate alınmaması nedeniyle bazı abonelerin elektrik enerjisini yasal çerçevede son çare olarak kesmek zorunda kaldıklarını belirterek, gerekli ödemelerin yapılması halinde buralara enerjinin tekrar verileceğini bildirdiler.
Dicle EPSAŞ, birikmiş borcu bulunan abonelere fatura ile bildirimde bulunduktan sonra SMS ile uyarı yapıyor. Bundan da sonuç alınmaması durumunda bu kez borçlu aboneye kesme ihbarı gönderiyor. Yapılan tebligata rağmen borcunu ödemeyen abonelerin ise elektrik enerjisi kesiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MEHMET TENEKECİ     2015-03-29 ELEKTRİĞİ KAÇAK VE BORCUNU ÖDEYEMEYENLERE HİÇBİR İŞLEK YAPILMAMAKTADIR. 5070062 16 FATURASINI ÖDEMEDİĞİ HALDE HİÇBİR İŞLEM YAPILMADIĞI KANAATİNDEYİM. GÜNDÜZ KESİLİYOR.AKŞAM İKAMET EDEN TARAFINDAN USULSÜZ AÇILIYOR. İSMİMİN AÇIKLANMASINI İSTEMİYORUM.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başbakan Yıldırım’dan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması
Başbakan Yıldırım’dan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması
Erdoğan: Onların Varacağı Tek Yer, İhanet Çukurudur
Erdoğan: Onların Varacağı Tek Yer, İhanet Çukurudur