Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Borcu Olan Abonenin Elektrikleri Kesiliyor

Borcu Olan Abonenin Elektrikleri Kesiliyor

Dicle EPSAŞ (Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi), Şanlıurfa’da yapılan tüm uyarılara rağmen borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerini kesti.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2015 Perşembe 13:33
Borcu Olan Abonenin Elektrikleri Kesiliyor

100 ABONENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Dicle EPSAŞ, kullandıkları elektrikten doğan borçlarını yasal süre içerisinde ödemeyen abonelerini mevzuat gereği uyardı. Bir çok kez gerçekleştirilen bu uyarıları dikkate almayan ve elektrik borcunu ödemeyen aboneler, bu tutumlarını sürdürünce enerjilerinin kesilmesi gündeme geldi. Bunun üzerine oluşturulan 20 kişilik bir ekip,merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan Süleymaniye ve Hekimdedemahallerinde bu yönde bir çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucund,a borcunu ödemeyen ve yapılan uyarıları dikkate almayan 100 abonenin elektriği kesildi.

ELEKTRİK, SON ÇARE OLARAK KESİLİYOR
Dicle EDAŞ yetkilileri, borçlarını ödemeleri konusunda yapılan uyarıların dikkate alınmaması nedeniyle bazı abonelerin elektrik enerjisini yasal çerçevede son çare olarak kesmek zorunda kaldıklarını belirterek, gerekli ödemelerin yapılması halinde buralara enerjinin tekrar verileceğini bildirdiler.
Dicle EPSAŞ, birikmiş borcu bulunan abonelere fatura ile bildirimde bulunduktan sonra SMS ile uyarı yapıyor. Bundan da sonuç alınmaması durumunda bu kez borçlu aboneye kesme ihbarı gönderiyor. Yapılan tebligata rağmen borcunu ödemeyen abonelerin ise elektrik enerjisi kesiliyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-03-29 16:40:38MEHMET TENEKECİ

    ELEKTRİĞİ KAÇAK VE BORCUNU ÖDEYEMEYENLERE HİÇBİR İŞLEK YAPILMAMAKTADIR. 5070062 16 FATURASINI ÖDEMEDİĞİ HALDE HİÇBİR İŞLEM YAPILMADIĞI KANAATİNDEYİM. GÜNDÜZ KESİLİYOR.AKŞAM İKAMET EDEN TARAFINDAN USULSÜZ AÇILIYOR. İSMİMİN AÇIKLANMASINI İSTEMİYORUM.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com