Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Borcu Nedeniyle Belediyenin de Elektrikleri Kesildi

Borcu Nedeniyle Belediyenin de Elektrikleri Kesildi

Dicle Elektrik borcu bulunan Batman’ın Gercüş ve Kozluk ilçe belediyelerinin elektriklerini kesti.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 22:41
Borcu Nedeniyle Belediyenin de Elektrikleri Kesildi

Dicle Elektrik, kesme konusunda tavizsiz

Borcunu ödemek istemeyen belediyeler, köy içme suları, resmi ve kamu kurumları, şirketler ve ticarethane ile konut abonelerine yönelik enerji kesme işlemi devam ederken Dicle Elektrik, ayrım gözetmeksizin gerçekleştirilen kesme işlemlerindeki tavizsiz tavrın sürdürüleceğini duyurdu. Batman’ın Gercüş ve Kozluk ilçe belediyelerindeki kesme işleminin de bu çerçevede ayrım gözetmeksizin gerçekleştirildiği bildirildi.Dicle Elektrik bölgesindeki ‘en borçlu müşteri grubu’nu oluşturan belediyelerde de ödenmeyen borçtan ötürü enerji kesme uygulamasına başlandı. Borcunu ödemek istemeyen abonelerin elektriğini kesme kararlılığını her geçen gün daha da belirgin biçimde sürdüren Dicle Elektrik, son olarak borçlarından dolayı Batman’ın Gercüş ve Kozluk Belediyeleri’nin içme suyu trafolarının elektriğini kesti.

Dicle Elektrik, 30 Aralık 2013 tarihinde yaptığı duyuru ile borcunu ödemek istemeyen ve aralarında belediyeler, resmi kurum, köy içme suları, ticarethane ve işletmelerin de bulunduğu abonelerin enerjisinin kesileceğini bildirdi. Bu duyuru, basın ve yayın kuruluşları aracılığı ile bir çok kez yinelendi. Yılbaşının ertesinde de duyurulduğu gibi kararlılıkla kesme işlemlerine başlandı. Tavizsiz olarak sürdürülen kesme işlemleri sırasında dün ekipler, Batman’a bağlı Gercüş ve Kozluk ilçe belediyelerine ait içme suyu trafolarının enerjisini, ödenmeyen borçları nedniyle kesti.

Dicle Elektrik, kurumun yasal hakları çerçevesinde söz konusu kesme işlemlerinin gerçekleştirildiğini, borcunu ödemeyen abonelere yönelik bu uygulamanın hiçbir ayrım gözetilmeksizin, kararlılıkla ve tavizsiz sürdürüleceğini duyurdu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com