Advert
Advert
Advert

Borcu Nedeniyle Belediyenin de Elektrikleri Kesildi

Dicle Elektrik borcu bulunan Batman’ın Gercüş ve Kozluk ilçe belediyelerinin elektriklerini kesti.

Borcu Nedeniyle Belediyenin de Elektrikleri Kesildi
Borcu Nedeniyle Belediyenin de Elektrikleri Kesildi

Dicle Elektrik, kesme konusunda tavizsiz

Borcunu ödemek istemeyen belediyeler, köy içme suları, resmi ve kamu kurumları, şirketler ve ticarethane ile konut abonelerine yönelik enerji kesme işlemi devam ederken Dicle Elektrik, ayrım gözetmeksizin gerçekleştirilen kesme işlemlerindeki tavizsiz tavrın sürdürüleceğini duyurdu. Batman’ın Gercüş ve Kozluk ilçe belediyelerindeki kesme işleminin de bu çerçevede ayrım gözetmeksizin gerçekleştirildiği bildirildi.Dicle Elektrik bölgesindeki ‘en borçlu müşteri grubu’nu oluşturan belediyelerde de ödenmeyen borçtan ötürü enerji kesme uygulamasına başlandı. Borcunu ödemek istemeyen abonelerin elektriğini kesme kararlılığını her geçen gün daha da belirgin biçimde sürdüren Dicle Elektrik, son olarak borçlarından dolayı Batman’ın Gercüş ve Kozluk Belediyeleri’nin içme suyu trafolarının elektriğini kesti.

Dicle Elektrik, 30 Aralık 2013 tarihinde yaptığı duyuru ile borcunu ödemek istemeyen ve aralarında belediyeler, resmi kurum, köy içme suları, ticarethane ve işletmelerin de bulunduğu abonelerin enerjisinin kesileceğini bildirdi. Bu duyuru, basın ve yayın kuruluşları aracılığı ile bir çok kez yinelendi. Yılbaşının ertesinde de duyurulduğu gibi kararlılıkla kesme işlemlerine başlandı. Tavizsiz olarak sürdürülen kesme işlemleri sırasında dün ekipler, Batman’a bağlı Gercüş ve Kozluk ilçe belediyelerine ait içme suyu trafolarının enerjisini, ödenmeyen borçları nedniyle kesti.

Dicle Elektrik, kurumun yasal hakları çerçevesinde söz konusu kesme işlemlerinin gerçekleştirildiğini, borcunu ödemeyen abonelere yönelik bu uygulamanın hiçbir ayrım gözetilmeksizin, kararlılıkla ve tavizsiz sürdürüleceğini duyurdu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle