Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bölgenin en iyi 'Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı' Van'da

Bölgenin en iyi 'Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı' Van'da

VATBO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Memduhoğlu, 2016 yılının Mart ayında faaliyete girecek olan Toprak Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı'nın akrediteye uygun bölgenin en iyi laboratuvarı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 19:20
Bölgenin en iyi 'Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı' Van'da

Van Ticaret Borsası (VATBO) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Memduhoğlu, kurum binasında basın mensupları ile tanışma toplantısında bir araya gelerek yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Oda yönetimi olarak son 2 yılda üye sayılarını 45 kişiden 300’e çıkardıklarını ifade eden Memduhoğlu, 14 yıllık kapalı kutu halinde olan borsanın üye sayısını arttırarak hizmet olanağına başladıklarını belirtti.

“Asıl  amacımız tarım ve hayvancılıkla alakalıdır”
VATBO’da ne tür hizmetler verildiğinin bilinmediğini belirten Memduhoğlu, “45 kişilik üyesi olan borsayı devraldık. 2 yılda 45 kişilik üye sayısını 300’e çıkardık. 14 yıldır kapalı kutu olan borsayı 250 üyeye ulaştırarak, hizmet olanağımıza başladık. Kısa süre önce bazı engeller atlattık. Bu engeller seçimle alakalı ve yalan haberle ilgiliydi. Bizimde ilkemiz gerçek anlamda bu halka nasıl bir öncülük yapabiliriz şeklindedir.Asıl amacımız ise tarım ve hayvancılıkla alakalıdır. 2 yıl içerisinde farklı kişilerle mücadele ettik ve mücadele sonunda yeniden seçildik. Seçimden sonra meclis üyelerimizin tümü değişti ve yatırımlara bir yıldan sonra odaklandık. Geçmişte yanlış yapılan bazı işlemler oldu. Geçmiş yönetim mutlaka güzel işler yapmıştır ve bölgeye böyle bir oda kazandırmıştır. Biz de buna karşılık bir laboratuvar açtık ve nasip olursa mart ayında da açılışını yapacağız. Bu bölgenin elzem ihtiyacıydı. Toprak Bitki ve Su analizi olmak üzere 3 farklı dalda hizmet verilecek. Bu yıl daha deneme aşamasında olduğu halde 2 bin 400 tane işlem yapıldı.” şeklinde konuştu.

“Meyve fidesi satışlarına başlayacağız”
Yaptığı konuşmadan sonra gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Memduhoğlu, “Şu an fidecilik ile ilgili bir çalışmamız vardır. Direk burada fide ekimini yapmak isteyen yatırımcıya ön ayak olarak bir destek sunacağız. Borsa olarak direk meyve fidesi satışlarına başlayacağız. Buna benzer laboratuvara ilave edebileceğimiz, bazı cihazlarımız daha olacak. Biz bundan sonra medyanın karşısına somut eylemlerle çıkmak istiyoruz. Odamız bu bölgenin ve bu halkın odasıdır. Bu anlamda imkanlarımız dahilinde yanlış işlem yapmadan ve gerçekten nihai yatırımcıya ulaşmak istiyoruz. Van'ın bugün hayvancılık sektöründe olması gereken yerde olmadığını düşünüyoruz. Özellikle küçükbaşlarda Türkiye’de birinci il konumundayız. Tabi 90’lı yıllara rağmen daha gerideyiz.” dedi.  (Yılmaz Sönmez- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com