Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Bölgedeki şiddet olayları tüm ülke kaybettirdi'

'Bölgedeki şiddet olayları tüm ülke kaybettirdi'

Artan şiddet olaylarının sadece bölge halkına zarar vermeyip herkese kaybettirdiğine dikkat çeken Adanalı işadamları, çatışmalar nedeniyle 2015 yılının kriz yılına dönüştüğünü belirttiler.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 13:44
'Bölgedeki şiddet olayları tüm ülke kaybettirdi'

Adana Ticaret Borsası (ATB) 2015 yılı son meclis oturumunda konuşan ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, artan şiddet olaylarının sadece bölge halkına zarar vermeyip herkese kaybettirdiğine dikkat çekerek, çatışmalar nedeniyle 2015 yılının kriz yılına dönüştüğünü belirtti.

Kurulan yeni hükümet ile piyasanın biraz da olsun nefes aldığını ancak bunun bile ekonomik krizi bitirmediğine işaret eden Yumuşak, “Artık önümüze güvenle bakmak istiyoruz. Alınacak yeni ekonomik kararlarla aydınlık içerisinde işimizi sürdürmek istiyoruz.” dedi.

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç de Güneydoğu’da artan şiddet olaylarının tüm ülkeye zarar verdiğini söyledi. Tırmandırılan çatışma ortamı ile Türkiye’nin çözümsüzlüğe doğru sürüklenmek istendiğini dile getiren Bilgiç, silah ve çatışmalarla kimsenin bir yere varamayacağını ifade etti. Bilgiç,   bölgede yaşayan halka ise PKK ile aralarına mutlaka mesafe koymaları çağrısında bulundu. 

Türkiye’nin Rusya krizinden de olumsuz etkilendiğini belirten Bilgiç, “TOBB bu konuda hızlı bir şekilde kriz masası oluşturdu. Krizden etkilenen şirketlerin problemleri masaya yatırıldı. Acil çözüm önerileri için ilgili bakanlıklarla toplantılar yapıldı. Bu işten nasıl az zararla çıkabiliriz hep bunun gayreti içerisinde olundu. Temennim Rusya krizinin de uzamadan bir an önce çözüme kavuşmasıdır.” diye belirtti.

Konuşmaların ardından 2015 Aralık ayı son toplantısının meclis gündem maddelerine geçilerek Adana Ticaret Borsası 2016 yılı tahmini bütçesi, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com