Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bölgede yeniden yatırım atağına geçilmeli

Bölgede yeniden yatırım atağına geçilmeli

TÜMSİAD Batman Şubesi, yaşanan siyasi belirsizlik ve istikrarsızlığın en çok bölgede faaliyet gösteren işletmeleri etkilediğini belirterek, bir an önce hükümetin kurularak yapısal reformlar için gerekli adımları atması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2015 Pazartesi 16:44
Bölgede yeniden yatırım atağına geçilmeli

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerini değerlendiren TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Nezir Yeşilyurt, sandıktan çıkan sonuçların hayırlara vesile olmasını diledi. Siyasi belirsizliğin geride bırakıldığını ifade eden Yeşilyurt, yapısal reformlar için adımların atılması gerektiğini söyledi.

Aylardır süren seçim atmosferi ve siyasi belirsizliğin, ekonomik, siyasi ve sosyal birçok sorunu derinleştirdiğini ifade eden Yeşilyurt, “Artık seçim süreci geride bırakılmış ve Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yapısal reformların hayata geçirilmesinin önünde engel kalmamıştır. Şu aşamada bir an önce seçim psikolojisinden çıkılması, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin görevine başlaması, hükümetin kurularak ülkemizin üst düzey karar mercilerinin tesis edilmesi ve ihtiyaç duyduğumuz yapısal reformlar için gerekli adımların atılması gerekmektedir.” dedi.

Yaşanan siyasi belirsizlik ve istikrarsızlığın en çok bölgede faaliyet gösteren işletmeleri etkilediğini vurgulayan Yeşilyurt, “Bundan dolayıdır ki, kurulacak olan yeni hükümetin bir an önce ilimizin de içinde bulunduğu bölgemizde yeniden yatırım atağına geçmesi ve huzurun tekrar tesisi ile yeni yatırımcıların önünü açması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı. (M.Fatih Akgül - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da kuraklık samanı vurdu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com