Advert
Advert
Advert

"Bölgede yaşayan esnaf ve sanayici zor durumda"

HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı'ndan bir heyet, Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan'a nezaket ziyaretinde bulundu.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru ve İl Başkanlığından oluşan bir heyet, Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan’ı makamında ziyaret etti.

Mehmet Emin Doğru ve beraberindeki heyeti Batman Ticaret İl Müdürü Şehmus Kalkan karşıladı. Batman’da ticaret, tüketici hakları ve arabuluculuk gibi birçok faaliyetlerde bulunan Batman Ticaret İl Müdürlüğü hakkında heyete bilgi veren Kalkan, kısa bir süre içerisinde birçok sorunu ortadan kaldırarak önemli adımlar attıklarını belirtti.

Kalkan, “Bunlardan bazıları hakem heyetlerinin kurulması, gümrük sorunlarının giderilmesi için alt yapı çalışmalarıdır. Esnaflar arasında ve tüketici-üretici arasındaki sorunları çözmek için 8 meslek örgütü ve STK’dan oluşan hakem heyeti oluşturduk. Geldiğimizden bu yana 15 bin dosyayı çözdük ve hizmet için elimizden geleni yapmaya da devam edeceğiz.” diyerek yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Daha sonra söz alan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Mehmet Emin Doğru, çalışmalarından dolayı Ticaret İl Müdürünü tebrik ederek çalışmalarını takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını belirterek başarılarının devamını diledi.

Bölgede yaşanan çatışmalı ortamdan dolayı ticaretin durma noktasına geldiğini belirten Doğru, bu gidişatın bölgede esnaf ve sanayiciyi zor durumda bıraktığını belirterek, “Bölgede yaşanan süreçten dolayı esnaf ve sanayici zor günler geçiriyor. Bölgenin en rahat yeri Batman olmasına rağmen esnaf ve sanayici çok sıkıntı çekiyor.” dedi.

Liyakatli ve bölge insanının değerlerine sahip ehil insanların bu tür makamlara gelmesinin kendilerini sevindirdiğini belirten M. Emin Doğru, bu durumun bölge insanına faydalı olacağını ve sorunların çözümüne katkısı sağlayacağını umut ettiklerini ifade etti.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle