Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bölge İstinaf Mahkemesi Gaziantep'te kurulacak

Bölge İstinaf Mahkemesi Gaziantep'te kurulacak

GAZİANTEP - AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep ve bölge şehirleri için çok önem arz eden Bölge İstinaf Mahkemesinin Gaziantep'te kurulacağını ve 20 Temmuz 2016'da faaliyete başlayacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 16:20
Bölge İstinaf Mahkemesi Gaziantep'te kurulacak

Bölge İdare Mahkemesinin Gaziantep’te açılmasının çok önemli bir gelişme olduğunu belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Türkiye'de ilk defa uygulanacak olan İstinaf Mahkemelerine, Yargıtay’da temyiz başvurusu yerine öncelikle istinaf başvurusu yapılacağını söyledi.

İstinaf Mahkemelerinin Gaziantep’te açılmasının çok önemli bir gelişme olduğunu belirten Erdoğan, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesinin yargı çevresinin, Gaziantep, Diyarbakır,  Adana, Adıyaman, Batman, Elazığ, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis,  Malatya, Mardin, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak olarak belirlendiği bilgisini verdi.

Gaziantep Milletvekilleri olarak Adalet Bakanlığı nezdinde yapmış oldukları girişimler sonucu Bölgenin Yargıtay’ı olacak olan Bölge İdare (İstinaf) Mahkemelerini halkın hizmetine sunacaklarını belirten Erdoğan, bu mahkeme ile davaların kısa sürede çözüme kavuşturulacağını belirtti.

Erdoğan, “Yargıtay’ın iş yükünün azalması, karara bağlanmak üzere yıllarca dosyaların Yargıtay da beklememesi anlamına gelecektir. Davalarda karar merci olacağını, bu mahkeme ile davalar kısa sürede çözüme kavuşturulacak hem vatandaşlarımızın işleri hızlanacak hem de adliyenin iş yükü azalacak.” dedi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com