Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem BMde İngiltere dönemi başladı

BMde İngiltere dönemi başladı

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2010 Salı 19:39
BMde İngiltere dönemi başladı

İngiltere, BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) dönem başkanlığını Ugandadan devraldı.

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kasım ayı için yürüteceğimiz BMGK dönem başkanlığı görevinin başlamasını memnuniyetle karşılıyorum dedi.

Öncelikli konularının Sudan olacağını belirten Hague, 16 Kasımda BMGKda Sudanla ilgili tartışmaya başkanlık edeceğini bildirdi. Hague bu toplantıda, Sudanda Ocak 2011de barışçıl ve güvenilir bir referandum yapılmasının önemi ile Darfurdaki siyasi, insani ve güvenlik durumunun ele alınacağını kaydetti. İngiliz Dışişleri Bakanı, başkanlıkları döneminde Darfurda kapsamlı bir barış anlaşmasına varılması için çalışacaklarını da söyledi.

TERÖRLE MÜCADELE

İngilterenin başkanlığı döneminde BMGKda bu ay içinde, Sudanla ilgili toplantının yanı sıra terörle mücadele ve sivillerin korunmasıyla ilgili iki ayrı toplantı daha düzenlenecek. Bu ay içinde BMGKda ayrıca, Kıbrıs ve Ortadoğu sorunları, Lübnan, Kosova, Irak gibi ülkelerle ilgili konuların tartışılması bekleniyor.

BMGKnın geçici üyesi olan Türkiye de eylül ayında konseyin başkanlığını yürütmüştü. İngiltere, gelecek ay başında görevini ABDye devredecek.

Güvenli, uygun fiyatlı ve depreme dayanıklı prefabrik yapılar.
BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com