Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya BM: "Gazze'de abluka kalksın"

BM: "Gazze'de abluka kalksın"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşen BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, sorunun temellerinin çözülmesi için Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2014 Çarşamba 10:34
BM:

NEWYORK - BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüştü. Görüşmenin ardından BM Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, Ki moon'un Netenyahu'dan sorunun temellerinin çözülmesi için Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılmasını istedi.

Gazze'deki son durumun da konuşulduğu görüşmede, Ban Ki moon, İsrail, Filistin ve BM arasında varılan anlaşmanın bir an önce uygulamaya konularak Gazze'ye inşaat malzemesi sokulması beklediklerini söyledi.

İsrail'in yeni yerleşim birimi kurma eylemlerini de eleştiren Ki moon, İsrail-Filistin sorununun çözümü için yeniden görüşmelerin başlanılması gerektiğini ifade etti.

Açıklamada ayrıca, Ban Ki moon'un, sorunun temelden çözülmesi için Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılması ve İsrail'in "meşru güvenlik kaygılarının" karşılanmasını istediği de kaydedildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com