Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Blair: Her gün Kur'an okuyorum

Blair: Her gün Kur'an okuyorum

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2011 Pazar 11:53
Blair: Her gün Kur'an okuyorum

Tony Blair: Her gün Kur'an okuyorum

İngiltere eski başbakanı Tony Blair, dünyadaki gelişmeleri daha iyi anlayabilmek için her gün Kuran okuduğunu belirtti.

Blair, piyasaya yeni çıkan 'A Journey' (Bir Yolculuk) adlı kitabında, küreselleşen dünyada "inanç" konusunda daha bilgili olmak gerektiğini belirterek bunun için her gün düzenli olarak Kuran ve İncil okuduğunu kaydetti. Blair kitabında, dünyayı daha iyi anlayabilmek için İlahi kitapları okumanın son derece "öğretici" olduğuna dikkat çekti.

Kitabında, başbakanlık yaptığı dönem ile bu görevi bıraktıktan sonraki yaşantısı arasında karşılaştırmalar yapan Blair, İsrail-Filistin meselesini şimdilerde çok daha iyi idrak ettiğini buna örnek olarak gösterdi. Eski İngiliz Başbakan, "Şu anda üzerinde çalıştığım konular bana çok daha büyüleyici geliyor. Mesela, İsrail-Filistin konusunda başbakanlık yaptığım döneme nazaran çok daha fazla ve derin bilgiye sahibim" sözlerine yer verdi.

İnsanların kendisine hala başbakanlığı dönemindeki Irak ve Afganistan işgalini, "kutsal" amaç ve "İlahi yönlendirme" ile yapıp yapmadıklarını sorduğunu hatırlatan Blair, "Bu tam bir saçmalık. Tabi ki değil. Bir köşeye çekilip tanrıya asgari ücretin ne olması gerektiğini sormadığım gibi bu konuda da böyle bir şey söz konusu değil" ifadelerini kullandı. "Bazen başbakanlık görevimi bıraktığım için kendimi çok ilginç hissediyorum" diyen Blair, Obama'nın konuşmalarında sahip olduğu "fırsata" sahip olmadığı için üzgün olduğunu ima etti. Blair, günlük "olağanüstü gündem" ve "tarihi sorumluluktan" kurtulduğu için ise mutlu olduğunu dile getirdi.

1997-2007 yılları arasında 10 yıl süreyle İngiltere Başbakanlığı görevinde bulunan Tony Blair, kendi adını verdiği danışmanlık şirketi altında uluslararası ilişkilerde faaliyetlerini devam ettiriyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com