Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi BlackBerry talebi rekor kırdırdı!

BlackBerry talebi rekor kırdırdı!

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2010 Pazar 01:58
BlackBerry talebi rekor kırdırdı!

BlackBerry akıllı telefonları üreticisi RIM, 2011 (*) Mali Yılı İkinci Çeyreği sonunda 12 milyondan fazla BlackBerry akıllı telefon sevkıyatı gerçekleştirerek yeni bir rekora imza attı. Böylece RIMin toplam sevkıyatı da 115 milyona ulaştı.

Research In Motion Limited (RIM) 28 Ağustos 2010da sona eren 2011 Mali yılı 2. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. İkinci çeyreğin sonunda, gelirini geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 31 artıran RIM, 4.62 milyar dolara ulaştığını açıkladı. RIM, aynı çeyrekte cihaz sevkıyatını da geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 45 artırarak 12 milyondan fazla cihazın sevkıyatını gerçekleştirdiklerini duyurdu. Bu çeyrekte kazandığı 4,5 milyon yeni net kullanıcı ile birlikte RIMin toplam BlackBerry kullanıcı sayısı da 50 milyona ulaştı.

İkinci çeyrekte RIM BlackBerry Torch ile birlikte BlackBerry 6 İşletim Sistemini tanıttı. BlackBerry Torch, RIMin dokunmatik ekran ile BlackBerry klavyesini bir arada sunan ilk kızaklı telefonu. BlackBerry Torchun ABDde AT&T ile ilk üç haftalık satış rakamları, RIMin tarihindeki en başarılı lansman olduğunu gösteriyor. Yalnızca Üçüncü Çeyrekte planlanan 75 farkı operatör lansmanıyla RIM BlackBerry Torch konusunda heyecanını sürdürüyor.

27 Kasım 2010da sona erecek üçüncü çeyrek sonunda RIMin gelirinin 5,3 €" 5,55 milyar dolar arası olması bekleniyor. RIMin yine üçüncü çeyrekte 5.0 €" 5.4 milyon arası yeni net kullanıcı kazanması ve 13.8 €" 14.4 milyon arası BlackBerry akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirmesi bekleniyor.

NEDEN 2011 MALİ YILI?
Akıllı telefon BlackBerrynin üreticisi RIMin mali yılı, takvim yılının Mart ayında başlayıp Şubat sonunda sona eriyor. Dolayısıyla RIMin 2011 mali yılı ikinci çeyreği 2010 Takvim yılının Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını kapsayıp, 28 Ağustos 2010 tarihinde sona erdi.Etiketler:  Blackberry 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com