Advert
Advert
Advert

'Bizim bayramlarımız buruk ve hüzün yüklü geçiyor'

Müslümanlar bir Kurban Bayramını daha geride bırakırken, İslam coğrafyasının kimi bölgelerinde sevinç kimi yerlerinde ise hüzün hâkimdi.

'Bizim bayramlarımız buruk ve hüzün yüklü geçiyor'
'Bizim bayramlarımız buruk ve hüzün yüklü geçiyor'

Bayramlar kendileriyle beraber topluma huzur ve sevinç taşırken, İslam coğrafyasının farklı bölgelerinde yaşanan acılar nedeniyle kimi anneler, eşler ve çocuklar bayramı hüzün içerisinde geçirdi. Yıllardır babaları inançlarından dolayı haksız yere cezaevinde bulunan hükümlü aileleri, Kurban Bayramı’nı buruk yaşadılar.

İslami hizmetleri dolayısıyla hukuksuz bir şekilde tutuklanan ve yaklaşık 3 yıldır cezaevinde bulunan Müslüm Yıldız’ın 13 yaşındaki kızı Reyyan Yıldız, her bayram olduğu gibi bu bayramı da babasız geçirmenin burukluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yıllardır kardeşleri ile beraber babasız bayramlar geçirdiğini belirten Reyyan Yıldız, “Bu bayram yine babasızlığın burukluğunu yaşadık” diyerek yaşadıkları zulme dikkat çekti.

Her çocuk gibi kendisinin de bayramları babası ile yaşamak istediğini belirten Yıldız, “Bizim bütün bayramlarımız buruk ve hüzün yüklü geçiyor. Herkes bayramı babası ile bayramı yaşarken biz her yıl; inşallah bu bayramda babamız yanımızda olur umudunu taşıyoruz. Fakat biz her bayram olduğu gibi bu bayramı da babasız geçirdik.” dedi.

“Her çocuk babasının bayramlarda yanında olmasını ister”

Babaları ile bayram yapan çocukları gördüğü zaman hüzünlendiğini söyleyen Yıldız, şunları söyledi: “Bayramlarda babası ile elbise almaya giden ve akrabalarını ziyaret eden çocukları görünce duygulanıyoruz. Her çocuk gibi biz de babamızın bayramlarda yanımızda olmasını istiyoruz. Babamın tek suçu camide Kur’an dersi vermek ve İslami bir hayatı tercih etmektir. Allah aşkına, Kur’an dersi vermek suç mu? Neden bize bu zulmü reva görüyorlar.”

Artık bayramları babasız geçirmek istemediğini belirten Yıldız, “Biz babamızın cezaevinde olmasından utanmıyoruz. Elbette babam Allah ve dini için cezaevindedir. Bundan dolayı başımız eğik değildir. Gerçek suçlar serbest bırakılırken bize yapılan haksızlık hâlâ devam ediyor. Ancak bayram bittikten sonra babamızı görebiliyoruz.” şeklinde konuştu.  (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır