Advert
Advert
Advert

"Biz hanımlara düşen, eşlerimizin yanında Hz.Hatice gibi durmaktır"

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Mustazaflar Cemiyeti Konya Şubesinin Kadın Kolları tarafından Hz. Hatice'yi anma programı düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı Mustazaflar Cemiyeti Konya Şubesi Kadın Kolları tarafından dernek binasında düzenlenen etkinlikte, Peygamberimizin eşi, müminlerin annesi Hz. Hatice anıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, sinevizyon gösterimi ile devam etti.

“Her devrin Hatice’leri olmuştur”

Programa konuşmacı olarak katılan Ayşe Varol, günümüzde yaşayan kadınların da Hz. Hatice gibi eşleri ile beraber İslam davasını omuzlamaları gerektiğini söyledi.

Varol konuşmasında, “Günümüzde de Hz. Haticeler bulunmaktadır, onlar da tıpkı Efendimiz’in (sav) hanımı Hz. Hatice gibi fedakar ve vefakar Haticeler olmuşlardır. Bugün bizlere düşen görev de Hz. Hatice validemiz gibi İslam davasına omuz verip, maddi ve manevi her şeyimizle desteklememizdir, eşlerimizin yanında Hz. Hatice’nin duruşu gibi bir duruş sergilememizdir. Hz. Hatice gibi Fatıma’lar yetiştirmemizdir.” dedi.

Etkinlik, Kadın Kolları tiyatro ekibi tarafından sergilenen tiyatro ile devam etti. Tiyatro gösterimi esnasında duygulu anlar yaşandı.

Program yapılan dua ile sona erdi. (Mehmet Ali Ekinci – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı