Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bitmez; Bu tasarı ile arz-ı mev'ud olur

Bitmez; Bu tasarı ile arz-ı mev'ud olur

“Yabancılara toprak satışındaki kısıtlama oranının 2.5 hektardan 30 hektara çıkarılmasını öngören Yasa teklifi İsrail'in Arzı Mev'ud hayaline çanak tutmaktır.”

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2012 Salı 16:17
Bitmez; Bu tasarı ile arz-ı mev'ud olur
Bu sözler Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez'e ait. SP'li Bitmez, yabancılara toprak satışını mütekabiliyet esası aranmaksızın 30 hektara çıkaran yasa tasarısının hükümet tarafından meclise sunulmasını eleştirerek, affedilemez bir hata olduğunu kaydetti.

“TASARI İSRAİL'İN ARZI MEV'UD HAYALİNE ÇANAK TUTUYOR”

Bitmez, “Bu tasarı İsrail'in Arzı Mevud hayaline çanak tutmaktadır. İsrail devletinin Filistin topraklarında nasıl kurulduğu ve bu gün o topraklarda yaşayan Müslümanlara yapılan zulüm göz önünde bulundurulmalı” dedi.

“İsrail devletini kuran zihniyetin büyük İsrail hedefinin olduğu ve büyük İsrail olarak tanımlanan bölgenin Türkiye'nin doğu ve güney doğusunu da içine aldığı, bu ideallerinin İsrail'in okul kitaplarında bütün çocuklarına okuttuğu unutulmamalı” diyen Bitmez, meclisteki milletvekillerine de seslendi.

MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ

Bitmez, “Ak Parti hükümeti ve mecliste bulunan bütün siyasi partiler bu yasaya kesinlikle hayır demelidir. Bu vebale hiç kimse ortak olmamalıdır. Tekraren hatırlatıyorum Filistin topraklarında bu gün İsrail devletinin varlığı o gün toprakların satılmasındandır” dedi.

ABDÜLMAHİT HATIRLATMASI

Saadetli Bitmez, “Meclisteki bütün milletvekillerini ‘Şehit kanıyla alınan vatan toprakları parayla satılamaz' diyen Sultan İkinci Abdülhamit Hanı hatırlamaya davet ediyorum” diyerek satış yerine uzun süreli kullanım hakkının verilmesi gerektiğini söyledi.

Bitmez, “İlla da gelir elde etmek için bu tür bir düzenleme yapılacaksa satış yerine uzun süreli kullanım hakkı verilmeli ve özellikle GAP bölgesi, İsrail'in arzı Mev'ud sınırlarında tanımladığı yerler ve diğer stratejik bölgeler mutlaka bu düzenlemede istisna tutulmalı. İsrail vatandaşları İsrail'le bağlantı ihtimali olanlar bu düzenlemeden istifade edememeli” diye konuştu.

Bitmez açıklamasının sonunda ise şunları kaydetti: “Uzun süreli kullanım hakkı oluşturulacak bir komisyon marifetiyle kararlaştırılmalı. Bu komisyon il düzeyinde Valilerin başkanlığında oluşturulmalı. Hükümetin bu seneki faiz ödemelerini vatan toprağını satarak karşılamaya yeltenmesi affedilemez. Yüce milletimizi bu konuda duyarlı olmaya ve tepkilerini hükümet ve muhalefet yetkililerine mutlaka iletmelerini talep ediyorum. Hükümet bu yanlıştan derhal dönmeli, borçları ödemek istiyorsa Milli Görüş gömleğini yeniden giymelerini tavsiye ediyorum.”
Habervaktim.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com