Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bitlis'te Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Bitlis'te Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 00:04
Bitlis'te Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Yaklaşık bir yıllık çalışma sonrasında hizmete açılan ünitede  15 yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunuyor.

Önceki yıllarda sorunlu gebelik ile doğum sonrası yoğun bakım hizmeti için komşu illere sevk edilen hastaların artık bu hizmetten faydalanacağını ifade eden Bitlis Devlet Hastanesi Yöneticisi Erdal Dilekçi, bir yıllık çalışma sonucunda servisi hizmete açtıklarını belirtti.

Dilekçi, Bitlis devlet hastanesinde özel bir üniteyi daha hizmete açtıklarını belirterek şunları söyledi: “Bitlis Devlet Hastanesinde özel bir birimi daha hizmete sokmuş bulunmaktayız. Yeni doğan yoğun bakım ünitemiz daha önce Bitlis’te olmayan,  bu nedenle çok fazla sevklerin yaşandığı bir soruna  çözüm olacak. Burası 15 küvez kapasitelidir.  Tamamen sıfırdan inşası ve dizaynı yapılan,  son teknoloji ile donatılmış bir birim.  Buranın en büyük özelliği Kadın Doğum ve Çocuk branşlarımızda her yönden 5’er hekimimiz hizmet vermekte ve 24 saat nöbet sistemi ile çalışılmaktadır.  Bu birim açılmadan önce özellikle riskli gebelikleri, komşu illere sevk etmek durumunda kalıyorduk. Artık bu sevkleri de ortadan kaldırdık. Bitlislilere hayırlı olsun.” dedi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com