Advert
Advert
Advert

Bitlis'te PKK baskınları

Bitlis'in Hizan ilçesinde PKK'ye yönelik baskın düzenlendi.

Bitlis'te PKK baskınları
Bitlis'te PKK baskınları

Bitlis’in Hizan ilçesinde PKK’ye yardım ve yataklık ettikleri, örgüt propagandası yaptıkları belirtilen kişilere yönelik baskın düzenlendi.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, Hizan ilçesinde, ilçe merkezi ve köylerde PKK’ye yardım ve yataklık ettiği, örgüt propagandası yaptıkları ve PKK mensubu oldukları belirtilen 4 kişiye yönelik, 4 farklı adrese eş zamanlı baskın düzenlendiği, baskınlarda Y.Ç. , A.K. , Ş.Ç. isimli şahısların ikametlerinde yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Tatvan’da “Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık” suçunu işleyen kişilere yönelik yapılan baskınlarda gözaltına alınan 3 kişinin, daha önce PKK mensubu oldukları gerekçesi ile gözaltına alındığı ve bu kişiler haklarında işlem yapıldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında söz konusu şahıslar hakkında “3 şahsın Nitelikli Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle internet üzerinden oynanan bir oyunun sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden irtibat kurarak Türkiye genelinde birden çok kişiye satarak bu kişileri dolandırdıkları anlaşılmıştır.” denildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Vatandaşın kafası iyice karıştı
Urfa'da Vatandaşın kafası iyice karıştı
Şanlıurfa sınırında hareketli günler…
Şanlıurfa sınırında hareketli günler…