Advert
Advert
Advert

Bitlis'te okullara 710 işçi alınacak

Bitlis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında il ve ilçe Milli Eğitim müdürlüklerinde okulların temizliği ve çevre düzenlemesi için 710 işçiyi istihdam edileceğini duyurdu.

Bitlis'te okullara 710 işçi alınacak
Bitlis'te okullara 710 işçi alınacak

İstihdam edilecek işçiler, 01 Ekim 2014 ile 15 Haziran 2015 tarihleri arasında İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nde çalıştırılacak.

İŞKUR Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, alınacak işçilerin il ve ilçe dağılımını, alınacak işçilerde aranması geren şartlar ve öncelikler şu şekilde açıklandı:

“Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 140 kişi, Tatvan Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 180 kişi, Adilcevaz Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 70 kişi, Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 80 kişi, Mutki Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 80 kişi, Hizan Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 80 kişi, Ahlat Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 80 kişi olmak üzere 710 kişi 8,5 ay süreyle işe alınacaktır.

TYÇP’de çalışmak üzere, 19 yaşından gün almış olanlar, okur-yazar ve üstü olanlar, bir önceki TYÇP’de çalıştıysa (kendi isteği ile ayrılıp yasaklı olanlar hariç) bir önceki programın başlangıç tarihinden itibaren 12 ay geçmiş olanlar.

Kurs, İşbaşı ve Girişimcilik Eğitim Programların birinden mezun olanlardan programın bitiş tarihinden itibaren 6 ayı tamamlamış olanlar ve açık öğretim öğrencileri müracaatta bulunabilirler.

TYÇP kapsamında çalıştırılacak kişiler kura yöntemi ile belirlenecektir. Yeni Yönetmelik ve Genelge değişikliği sebebi ile kuraya öncelikle birinci listede yer alan 35 yaş üstü erkekler, 19 yaş ve üstü bayanlar, 19 yaş ve üstü engelliler, 19 yaş ve üstü eski hükümlüler ve 19 yaş ve üstü terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar katılacaktır. Birinci listede yer alan katılımcıların alınacak personeli karşılamaması durumunda, 19-35 yaş aralığında bulunan normal statüdeki erkeklerden oluşan 2.’inci listeden kura yöntemi ile tamamlanacaktır.”

Başvurular 15-24 Eylül tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğüne veya ilçelerde bulunan İŞKUR hizmet noktalarında başvuru yapılabilir. Kura çekimleri 26 Eylül tarihinde İl ve ilçelerde yapılacağı belirtildi.   (Şükrü Tontaş - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!