Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bitlis'te bölünmüş ve boşanmış ailelere ekonomik destek

Bitlis'te bölünmüş ve boşanmış ailelere ekonomik destek

Bitlis Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü; bölünmüş, boşanmış ve eşi cezaevinde olan 540 aileye ekonomi destek sağlıyor.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2015 Pazartesi 13:29
Bitlis'te bölünmüş ve boşanmış ailelere ekonomik destek

Bitlis Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü; bölünmüş, boşanmış ve eşi cezaevinde olan 540 aileye ekonomik destek sağlıyor. 540 aileye her ay 250 bin TL ekonomik destek sağladıklarını belirten Bitlis Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, mağdur ailelere olan desteklerini sürdüreceklerini açıkladı.

Çakan, cezaevinde bulunan ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 130 mahkûm eşine çocuklarının ihtiyaçlarının giderilmesi için ‘Aile yanında yardım desteği’ sağlandığını belirtti.

Boşanmış, parçalanmış ve yetim olan 410 aileye de ekonomik destek sağladıklarını vurgulayan Çakan, şunları dile getirdi: “Bizler her zaman mağdur ailelerin mağduriyetinin giderilmesi için çalışma yürütüyoruz. İlimizde de mağdur, yetim, boşanmış ve eşi cezaevinde olan ailelerimiz var. Bu ailelerin hayatlarını daha rahat sürdürmeleri ve çocuklarının bakımlarının yapılması için yardımda bulunuyoruz.” dedi.

Okuyan çocuklara verilen yardımlara da değinen Çakan, “Özellikle bu ailelerin okul okuyan çocuklarının eğitimlerini sürdürebilmeleri için yapılan yardımlar kapsamında okul öncesinde okuyan öğrenciye aylık 376 TL, ilk ve orta öğretimde okuyan öğrenciye 565 TL ve lisede okuyan öğrenciye ise 602 TL yardımda bulunuyoruz. Bu yardımlarımız her ailede bir öğrenciye yapılıyor.” diye konuştu.  (Şükrü Tontaş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com