Advert
Advert
Advert

Bitlis Sahabeleri andı

​Bitlis BEST-DER tarafından, 'Sahabeyi Anma ve Anlama Programı' düzenlendi.

Bitlis Sahabeleri andı
Bitlis Sahabeleri andı

Bitlis Eğitim Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği( BEST-DER) tarafından, ‘Sahabeyi Anma ve Anlama Programı’ düzenlendi.

Bitlis Kültür Merkezi’nde düzenlenen program okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Erdal Tunçtan, hem sahabeyi anmak hem de sahabenin yaşadığı o iklimin manevi havasını yansıtmak amacıyla böyle bir program düzenlediklerini ifade ederek, katılım gösteren herkese teşekkür etti. Program okunan şiir ve sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Ardından konuşan İnzar Hac ve Umre Organizasyonu Marmara Temsilcisi Abdurrahman Yıldız, sahabeler; insanları kulla kul olmaktan kurtarıp Allah’a kul yapmak için her türlü tehdide, sözlü ve fiilli hakarete rağmen tebliğ davetini yapan Peygamber (sav)’e biat eden bir avuç insanlar olduğunu söyledi.

Güzide sahabelerin yaşadığı dönemin şartlarından, sahabenin güzel ahlakından örnekler veren Yıldız, “Sahabeler peygambere aşıktılar. Onun ahlakını kendilerine örnek alıyorlardı. Peygambere yapılan hiçbir hakarete sessiz kalmaz, hakaret etmeye teşebbüs edenlerin karşısında dimdik durur, ‘Peygambere hakaret edenlerle karşılaşırsak dünyayı onların başına zindan ederiz.’ derlerdi.” ifadelerini kullandı.

Yıldız, sahabenin mücadelesi, peygambere olan sadakati, İslam’ın yayılması için verdikleri mücadelelerinden kesitler sunup, günümüzde yaşayan insanların sahabeyi kendilerine örnek alması gerektiğini vurguladı.

Program, okunan duanın ardından sona erdi. (Şükrü Tontaş- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı