Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bitlis Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Bitlis Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastalar için 8 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açıldı.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2015 Pazartesi 15:52
Bitlis Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Merkezi açıldı

Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastalar için 8 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açıldı.

Hastaların daha iyi bir ortamda ve kaliteli bir sağlık hizmeti almaları için Palyatif Bakım Merkezi açtıklarını belirten Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi Erdal Dilekçi, hasta yakınlarını, hastanın bakımıyla ilgili bilgilendirdiklerini ve eğitim verdiklerini ifade etti.

Dilekçi şöyle konuştu: “Bakanlığımızın son dönemde özellikle üzerinde durduğu Palyatif Bakım Merkezini Hastanemize kazanmış bulunmaktayız. Özellikle kronik hastalığı bulunan hastalarımız, Nörolojik hastalığı olanlar dahilye problemleri olanlar ve uzun süre yatalak olan hastalarımız merkezimizde daha iyi hizmet alacaklar.” dedi.

Hasta yakınlarını hastanın bakımı ile ilgili bilgilendirdiklerini ve onlara eğitim verdiklerini belirten Dilekçi, “Bakım merkezimizde hasta yakınlarına fizyoterapi, piskoloğun ve diyetisyenin multidisipliner bir programla eğitiyoruz. Özelikle kronik bakıma muhtaç hastaların uzun süre yoğun bakımda yatması hem hasta yakınına hem de hasta açısından problemli olmaktaydı. Açtığımız Palyatif Bakım Merkezi ile bu problemleri aşmış bulunuyoruz. Burada hizmet veren psikoloğumuza, diyetisyenlerimize ve hemşirelerimize teşekkür ediyoruz. Merkezimizin Bitlis'e hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu. (Şükrü Tontaş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com