Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bitlis Devlet Hastanesi, Çocuk Servisi kapasitesini artırarak yeniledi

Bitlis Devlet Hastanesi, Çocuk Servisi kapasitesini artırarak yeniledi

Bitlis Devlet Hastanesi, Çocuk Servisi kapasitesini iki katına çıkararak, servisleri daha modern bir hale getirdi.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2014 Cuma 10:38
Bitlis Devlet Hastanesi, Çocuk Servisi kapasitesini artırarak yeniledi

Bitlis Devlet Hastanesinde bir birimi daha yenilediklerini ve yenilenen birimde 3 çocuk hastalıkları uzmanı ve 2 çocuk cerrahi uzmanıyla hizmet sunduklarını belirten Bitlis Devlet Hastanesi Erdal Dilekçi, en büyük sıkıntılarının enfeksiyon dönemlerinde yatak sayılarının az olduğunu belirtti. Dilekçi,  “Daha önce 28 olan yatak sayımızı şuan 60 yataklı servis haline getirdik. Burada 60 yatağımızın tamamı yeni temin edilerek alındı.” Dedi.

Servislerin fiziki ortamının da yenilendiğini ifade eden Dilekçi, bu servislerde tamamen Bitlisli bir ressam tarafından el çizimi olarak, çocuk ve çizgi film karakterlerinin duvarlara ve çocuk hastaların kaldığı odalara nakşedildiğini ifade etti.

Dilekçi bu uygulamaya gidişlerinin amacını ise, “Özellikle çocuklar için stresli olan hastane ortamını daha neşeli hale getirmekti. Bunu da büyük ölçüde başardığımızı düşünüyorum. Aynı şekilde çocuk servislerimizde 2 tane çocuk oyun odası vardır. Burayı döşeyerek, oyuncaklarla donatmışız.  Burada hizmet görecek olan çocuklarımızın daha fazla stres yaşamadan ve travma geçirmeden taburcu olmalarını sağlamak için bu çalışmaları yaptık.”  Şeklinde açıkladı.

Yetişkinlerinde moral ve motivasyonlarının yükselmesi için, çalışmalar içerisinde olduklarını belirten Dilekçi, ilk etapta bunu çocuklar için yaptıklarını ve ileriki zamanlarda da daha iyi bir ortamın hastalara sağlanması için çalışmaların tüm birimlere yayarak yürüteceklerini sözlerine ekledi.

Daha önce bir tane olan çocuk ünitesini yenileyerek 2’ye çıkarıldığını belirten Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Uzman Doktor Abdürrezak Kaya ise, her geçen gün hastaneye yeni bir ünite kazandırıldığını ifade ederek,  “Çocuk servisi hastanemizde en çok çalışan birimlerden biridir. Çok fazla çocuk hastamız var. Daha önce çocuk hastalarımızın çoğunun işlemlerini acilde yapıyorduk. Buda büyük yoğunluğa sebep oluyordu. Şuan ise daha rahat bir ortamda ve daha sağlıklı hizmet sunuyoruz. Çocuk servislerinin her yerine yapılan resim figürleri, çocukların moralini yükseltiyor. Bundan hem çocuklar hem de aileler çok memnun.” (Şükrü Tontaş-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com